Reklamsız Sözcü

Mahkeme Dosya Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mahkeme konusunda bilgi almak için kişiler e devlet üzerinden işlem yapılabilir. Mahkeme dosya sorgulama hizmeti ile güncel mahkeme durumu görüntülenebilir.

android-time 09:26 25 Ocak 2016
Mahkeme Dosya Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Mahkeme konusunda bilgi almak için kişiler e devlet üzerinden işlem yapılabilir. Mahkeme dosya sorgulama hizmeti ile güncel mahkeme durumu görüntülenebilir.

Kişilerin mahkemeler ile ilgili bilgi alabilmesi adına online olarak hizmetler kullanıma sunulmuş durumdadır. Sizler de online olarak sunulan hizmetleri kullanarak kolay bir şekilde mahkeme bilgisini öğrenebilirsiniz. Sorgulama blog sitesindeki mahkeme dosya sorgulama yazısındaki gibi sorgulama yapılan ekran resimdeki gibidir;

Mahkeme sorgulama işlemlerinde kişilerin yukarıda yer alan hizmete tıklaması ile birlikte kişiler duruma kolay bir şekilde ulaşabilir. Bu ekranda kişilerin istediği zaman mahkeme takibi yapmasını sağlar. Sizler de mahkeme için bilgi almak adına sunulan hizmete tıklayabilirsiniz. Hizmet aracılığı ile güncel kayıtlar kullanıma sunulur. Böylece kişiler güncel durum üzerinden mahkemesi olup olmadığını öğrenebilir. Herkesin yararlanabildiği hizmet dışında kişiler aynı şekilde gib.gen.tr sitesindeki Yargıtay dosya sorgulama yazısındaki gibi Yargıtay üzerinden de işlem yapabilir.

Mahkeme sorgulama yapmak isteyenlerin e devlet giriş yapması zorunludur. E devlet girişi yapmadan herhangi bir bilgi alınmaz. Bu nedenle mahkeme sorgulama işlemleri öncesinde sitede yer alan giriş bağlantıları kullanarak giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra tüm hizmetlerdeki engeller kalkar. Bu sayede kişiler istediği hizmeti tercih ederek hizmete bağlı olarak güncel bilgilerini öğrenebilir. Üyelik sonrasında yapılan işlemlerde ücret alınmamaktadır. Bu bakımdan ihtiyaç halinde kurumlara gitmek yerine online hizmetler kullanılmalıdır. Bu sayede hem kurumlara giderek zaman kaybı yaşanmaz, hem de kişiler çok kısa bir süre içerisinde güncel bilgilerini öğrenebilir. Mahkeme dışındaki Yargıtay'da görülen davalar için Yargıtay sitesi üzerinden işlem yapılması gerekirken, bu hizmetlerde de ücret alınmaz. Bu açıdan yargı ile ilgili güncel bilgilerini öğrenmek isteyenlerin ücret ödemeden bilgi alması sağlanmaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more