Reklamsız Sözcü

Mahkeme Sorgulama Ve Hakkımda Açılmış Dava Var Mı?

Kişilerin mahkemesi olup olmadığını öğrenebilmesi için mahkeme sorgulamasını yapması yeterlidir. Mahkeme dosya sorgulama e devlet aracılığı ile yapılabilir.

android-time 09:08 21 Ocak 2016
Mahkeme Sorgulama Ve Hakkımda Açılmış Dava Var Mı?
Kişilerin mahkemesi olup olmadığını öğrenebilmesi için mahkeme sorgulamasını yapması yeterlidir. Mahkeme dosya sorgulama e devlet aracılığı ile yapılabilir.

Hakkımda açılmış dava var mı gibi soruların yanıtları online olarak bulunabilir. Kişilerin yapabildiği mahkeme dosya sorgulama işlemleri sayesinde güncel mahkeme durumu hakkında bilgi alınabildiği gibi kişiler mevcut mahkemelerin takip işlemlerini de yine mahkeme dosya sorgulama aracılığı ile yapabilir. Gib.gen.tr sitesindeki mahkeme dosya sorgulama yazısındaki gibi bu konuda yararlanılması gereken hizmet resimdeki gibidir.

Resimdeki hizmetin seçilmesinin ardından kişilerin mahkeme durumu ile ilgili detaylar ekranda görülür. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan kolay bir şekilde bilgi alınabildiği gibi hakkında açılan dava olup olmadığını öğrenmek isteyenler de bu konuda resmi sonuca ulaşabilir. Esgm blog sitesindeki Yargıtay dosya sorgulama yazısındaki gibi kişiler sadece normal mahkemeler için değil, Yargıtay'a ulaşan dosyalar için de bilgi alabilir. Bu bakımdan mahkeme ile ilgili tüm konularda kişilerin bilgi sahibi olması sağlanmaktadır.

E devlet üzerinden mahkeme dosya sorgulama işlemlerinde üyelik girişi yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Tüm hizmetlerde geçerli olduğu gibi mahkeme işlemlerinde de kişilerin giriş yapması zorunludur. Giriş yapıldıktan sonra sistem tarafından mahkeme durumu ekranda yer alır. Eğer kişilerin herhangi bir davası yoksa bu konuda da yine mesaj yazılarak kişilerin bilgi alması sağlanır. E devlet aracılığı ile sunulan hizmetler sayesinde kişiler istediği zaman bilgi alabilir. Ayın zamanda mahkeme dosya sorgulama işlemlerinde mobil e devlet uygulaması da kullanılabilir. Mobil uygulama sayesinde bilgisayara gerek kalmadan cep telefonları aracılığı ile mobil olarak mahkeme dosya sorgulama yapılabilir. Bu bakımdan isteyenler için bu da seçenekler arasındadır ve tüm hizmetler tamamen ücretsiz olarak kullanımdadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more