Reklamsız Sözcü

Mahkeme ve İcra Dosya Sorgulama İşlemleri

İcra için açılan davalar da normal mahkemeler gibi görüldüğünden dolayı kişilerin icra dosya sorgulama işlemlerinde mahkeme dosya sorgulama yapması gerekir.

android-time 16:05 11 Ocak 2016
Mahkeme ve İcra Dosya Sorgulama İşlemleri
İcra için açılan davalar da normal mahkemeler gibi görüldüğünden dolayı kişilerin icra dosya sorgulama işlemlerinde mahkeme dosya sorgulama yapması gerekir.

Mahkeme konusunda online olarak sunulan hizmetler sayesinde kişiler kolay bir şekilde güncel durumları takip edebilir. Mahkeme konusunda işlem yapmak ve bilgi almak isteyen kişiler Gib.gen.tr sorgulama sitesindeki mahkeme sorgulama yazısındaki gibi e devleti kullanmalıdır. E devlet üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kişiler kolayca güncel durumu görebilir. E devlet üzerinde sunulan hizmet ise şöyledir:

Mahkeme sorgulama hizmetine tıklanması ile birlikte kişinin adına açılan ya da kişi tarafından açılan tüm mahkemeler ekranda yayınlanır. Yayınlanan bilgilerin incelenmesi sonrasında ise bilgi almak ve bu doğrultuda işlemlere devam etmek mümkündür. İcra dosya sorgulama kurumlara göre farklı şekillerde yapılabilir. Bu konuda online olarak sunulan hizmetlerden yararlanılması kişiler için kolaylık sağlar ve bilgi alınmasını kolaylaştırır. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde kişilerin ücret vermeden işlem yapması mümkündür. Gib.gen.tr sitesinde de anlatıldığı gibi mahkeme bilgisi ya da icra dosyası sorgulama işlemleri yapılabilir.

Mahkeme bilgilerin erişmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalardan birisi sisteme üyelik girişin yapılmasıdır. Eğer kişiler üyelik giriş yapmazsa hizmet ekranında hata mesajı yayınlanır. Bu bakımdan hata almak istemeyen ve sorunsuz bir şekilde işlem yapmak isteyen kişilerin ilk olarak sisteme üyelik bilgileri ile giriş yapması gerekir.
Üyelik giriş sonrasında mahkeme dosya sorgulama başta olmak üzere tüm hizmetlerdeki engel kaldırılır. Böylece kişilerin işlem yapması mümkün duruma gelir. İlgili işlem diğer e devlet uygulama ve hizmetleri için de geçerlidir. Bu bakımdan kişilerin belirtilen detaya dikkat etmesi yeterlidir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more