Reklamsız Sözcü

MHRS Randevu Alma İşlemleri

MHRS randevu alma işlemleri için sadece devlet hastaneleri kullanılabilir. MHRS randevu alma hizmeti özel sağlık kurumlarını kapsamamaktadır.

android-time 11:26 7 Ocak 2016
MHRS Randevu Alma İşlemleri
MHRS randevu alma işlemleri için sadece devlet hastaneleri kullanılabilir. MHRS randevu alma hizmeti özel sağlık kurumlarını kapsamamaktadır.

Merkezi Hekim Randevu sistemi ile başlatılan yeni sağlık projesinde kişilerin hastaneye gitmeden randevu alması gerekir. Randevu alma işlemlerinde online olarak oluşturulan internet sitesinin yanında Alo 182 hattı da aranabilir. İnternet sitesi üzerinden işlem yapmak isteyenlerin sorgulama sitesindeki hastane randevu alma yazısında da belirtildiği gibi aşağıda ekranı kullanması gerekir.

Resimde görülen randevu al butonuna tıklandıktan sonra sistem tarafından randevu almak isteyen kişiler için hazırlanan özel bir bölüme geçiş yapılır. SSK.com.tr sitesindeki SSK randevu yazısında da belirtildiği gibi kişilerin üyelik girişi yapması zorunludur. Üyelik girişi için kullanılan giriş ekranı ise şöyledir;

Resimdeki forma kişilerin TC kimlik numarası ile parolasını girmesi yeterlidir. Böylece sistem tarafından kişilerin profili üzerinden randevu alınabilen özel bir bölüme geçiş yapılabilir. Fakat üyeliği bulunmayan kişiler için bu ekranın geçilmesi mümkün değildir. Bu tür durumlarda ilk olarak üyelik alınması gerekir. MHRS randevu alma işlemleri için üyelik almak isteyenlerin resimde yer alan yeni üye bölümüne tıklaması gerekir. Yeni üye bölümüne tıklandığında ise açılan ekran şöyledir;

Kişiler üyelik alma bölümünde 3 adımda işlemlerini tamamlayabilir. Her adımda kişilerin bilgi girebileceği bir form açılır. Formda kişilerin kendi kimlik bilgilerini doğru bir şekilde girmesi gerekir. Böylece tüm bölümlerin tamamlanmasının ardından üyelik alınarak işlem yapılabilir. Üyelik giriş sonrasında ekranda randevu alınabilen bir form açılır. Formun doldurulması sonrasında ise kişiler istediği tarih ve saatte, istediği hastanedeki doktordan randevu alma şansına sahip olur. Bu durum sizler için de geçerlidir ve tüm işlemler ücret ödemeden tamamlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more