Reklamsız Sözcü

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

Ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması kişilerin emekli maaşını öğrenebileceği bir uygulamadır. Ne kadar emekli maaşı alacağınızı haberimizden öğrenin.

android-time 10:03 6 Ocak 2016
Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?
Ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması kişilerin emekli maaşını öğrenebileceği bir uygulamadır. Ne kadar emekli maaşı alacağınızı haberimizden öğrenin.

Ne zaman emekli olurum uygulamasının bir benzeri olarak oluşturulan ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması emeklilik konusunda kullanılabilen uygulamalar arasındadır. Kişiler ücretsiz bir şekilde uygulamayı kullanarak bilgi alabilir. Emekli olunan tarih yerine emekli olduktan sonra alınan emekli maaş miktarı bu uygulama aracılığı ile öğrenilmektedir. Emekli maaşı için bilgi almak ve emeklik dönemi sonrası maddi açıdan planlama yapmak isteyen sigortalıların ne kadar emekli maaşı alırım uygulamasından yararlanarak emekli maaşı sorgulama yapması yeterli olacaktır. Sorgulama blog sayfasındaki emekli maaş hesaplama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin yararlanması gereken uygulama sayfası şöyledir;

Aylık hesap olarak da adlandırılan uygulama, resimde görüldüğü gibidir. Resimdeki formun doldurulması sonrasında sistem tarafından kişilerin sigorta bilgileri üzerinden bir sorgulama yapılarak, maaş hesaplanır. İşlemlerin tamamlanmasının ardından ise sistem tarafından sonuç sayfası yayınlanarak, kişilerin bilgi alması sağlanır. Esgm sitesindeki SSK maaş sorgulama yazısında da belirtildiği gibi SSK sigortası bulunan kişilerin yapabileceği ne kadar emekli maaşı alırım uygulama işlemlerini diğer sigortalılar da yapabilir. Fakat bu konuda 4A için özel olarak oluşturulan sayfa kullanılmamalıdır.

4B Emekli Aylığı Hesaplama

Bağkur sigortası bulunan kişiler, sigortaları üzerinden alacağı emekli maaşını hesaplamak için SGK resmi internet sitesi üzerinden sunulan aylık hesabı uygulamasını kullanması gerekir. Bu uygulamanın genel görünümü ise şöyledir;

Kişilerin resimde görülen formu doldurmasının ardından sistem tarafından hesaplama yapılarak kişilerin bilgi alması sağlanır. Aynı işlemler 4C sigortalılar için de geçerlidir ve ne kadar emekli maaşı alırım işlemleri aynı şekilde yapılabilir. 4C ne kadar emekli maaşı alırım sorgulaması ise ikramiye maaş hesaplama adı ile yayınlanmıştır. Kişiler uygulama sayfasına giriş yaparak formu doldurmalıdır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more