Reklamsız Sözcü

Ne Zaman Emekli Olurum Hesaplaması ve Askerlik Borçlanması

Emeklilik için eksik primlerin kazanılması noktasında askerlik borçlanmasına gidilebilir. Emeklilik hesaplama ve işlemleri ile ilgili detaylar haberimizde.

android-time 14:41 8 Ocak 2016
Ne Zaman Emekli Olurum Hesaplaması ve Askerlik Borçlanması
Emeklilik için eksik primlerin kazanılması noktasında askerlik borçlanmasına gidilebilir. Emeklilik hesaplama ve işlemleri ile ilgili detaylar haberimizde.

Kişilerin SGK'dan emekli olabilmesi için tüm emeklilik kriterlerini yerine getirmesi gerekir. Bu konuda bilgi almak ve hesaplama yapmak isteyen kişilerin SGK'nın resmi uygulamasını kullanımı yeterlidir. Emekli.gen.tr sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtilen ekran şöyledir:

Emeklilik işlemlerinde kişilerin prim eksiğini öğrenmesi ve diğer kriterlerin sağlanmasına rağmen prim eksiği nedeniyle emekli olamadığını görebilmesi için uygulama sonuç sayfasını incelemesi yeterlidir. Sayfa üzerinden yapılan işlemler sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili tam bilgi alınabildiğinden dolayı sorgulama sonrasında emeklilik için askerlik borçlanması gibi işlemlere de geçiş yapılabilir. Askerlik borçlanmasında kişilerin askerlik süresinde geçirdiği günlerin sigortaya dahil edilmesi esastır ve bu sürelerin sigorta eklenmesi ile birlikte prim eksiği tamamlanabilir. Fakat sigorta üzerinden yapılan tüm askerlik borçlanması günleri için prim ödemesi yapılmalıdır. Askerlik borçlanması işlemlerinde kişilerin hesaplamaları yapılarak ne kadarlık bir ödeme yapılacağı belirlenir. Bu bakımdan kişilerin bu işlemleri inceleyerek ne kadarlık bir ödeme ile prim alınacağını bilmesi yeterlidir.

Emekli blog sayfasında yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi kişilerin emeklilik konusunda belirtilen şekilde hesaplama yapması büyük bir yarar sağlar. Emeklilik hesaplama işlemleri için kullanıma sunulan ne zaman emekli olurum uygulamasının ücretsiz olması bu konuda kişilerin kolay bir şekilde işlem yapmasını sağlar. Sizler de emeklilik ile ilgili durumunuzu kontrol etmek ve bilgi almak için belirtilen işlemleri yapabilirsiniz. Sunulan işlemlerde herhangi bir sorun olmaması adına doğru bilgilerin girilmesi yeterlidir. Belirtilen bilgiler aracılığı emeklilik için tüm bilgiler alınarak, emekli olma şansı elde edilebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more