Reklamsız Sözcü

Ne Zaman Emekli Olurum ve Bağkur Emeklilik Hesaplama

Bağkur emeklilik hesaplama işlemlerini yapan sigortalılar, Bağkur sigortasına göre emeklilik durumunu görüntüleyebilir.

android-time 11:18 27 Ocak 2016
Ne Zaman Emekli Olurum ve Bağkur Emeklilik Hesaplama
Bağkur emeklilik hesaplama işlemlerini yapan sigortalılar, Bağkur sigortasına göre emeklilik durumunu görüntüleyebilir.

Bağkur sigortası 4B olarak adlandırılmaktadır. 4B sigortasına tabi kişiler, sigortaları üzerinden ayın şekilde emekli olabilirken, prim ödemeleri kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle pek çok kişinin borcu olan sigorta için emeklilik de ödenmeyen prim borçları nedeniyle ertelenebilmektedir. Kişilerin Bağkur sigortası için Bağkur emeklilik hesaplama yapması ile birlikte güncel durumu öğrenmesi ve buna göre işlemlerini sürdürmesi mümkündür. Emekli.gen.tr sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtildiği gibi kişiler online uygulamalar aracılığı ile güncel durumu öğrenebilir. Bağkur emeklilik hesaplama sayfası resimdeki gibidir:

Bağkur için açılan emeklilik hesaplama sayfası 4B ne zaman emekli olabilirim adı ile yayınlanır. Emekli blog sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi 4A için de benzer bir uygulama bulunmaktadır.

Resimde görüldüğü gibi kişilerin Bağkur emeklilik hesaplama yapabilmesi için formu doldurması gerekir. Formda kişilerin bilgileri istenmektedir. Doğru bir şekilde girilen bilgilerin ardından ise ikinci bir ekran açılır ve bu ekranda kişilerin hizmet eklemesi gerekir. Hizmet eklenmesi ise prim ödemelerini içermektedir. Prim ödemelerini ve ödemelerin ne kadarlık bir süreyi kapsadığı detaylı olarak dönem dönem girilmelidir. Bilgilerin girilmesinin ardından ise kişilerin Bağkur emeklilik hesaplama işlemleri sistem tarafından yapılır. Bağkur emeklilik hesaplama için hizmet girişi yapılan ikinci ekran ise resimdeki gibidir;

Belirtilen şekilde yapılan işlemler sonrasında herhangi bir sorun ya da hata ile karşılaşmadan tüm hesaplamalar yapılabilir. 4B'liler tarafından yapılan işlemler sayesinde kişilerin emeklilik konusunda herhangi bir soru işareti kalmaz. İşlemlerin internet üzerinden yapılması ve aynı zamanda ücret olması da istenildiği zaman sorgulamanın yapılmasını sağlar. Sizler de belirtilen adımları takip ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more