Reklamsız Sözcü

Ne Zaman Emekli Olurum ve Emeklilik Başvuru İşlemleri

Ne zaman emekli olurum uygulaması ile sorgulama yapan ve emekliliği geldiğini gören kişiler emeklilik başvuru işlemlerini başlatabilir.

android-time 12:04 21 Ocak 2016
Ne Zaman Emekli Olurum ve Emeklilik Başvuru İşlemleri
Ne zaman emekli olurum uygulaması ile sorgulama yapan ve emekliliği geldiğini gören kişiler emeklilik başvuru işlemlerini başlatabilir.

SGK sigortası bulunan kişilerin prim ödemeleri sonrasında emekli olma hakkı doğarken, kişiler tüm sigortalılık süresi içerisinde ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanarak emeklilik takibi yapabilir. Emeklilik takibi yapılması pek çok konuda avantaj sağlarken, emekli.gen.tr sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtildiği gibi kullanılması gereken ekran resimdeki gibidir.

Resimde görüldüğü gibi kişilerin emeklilik bilgilerini öğrenebilmesi ve güncel durum bilgisi için formu doldurması gerekir. Formda özellikle sigorta için detaylı bilgiler istendiğinden dolayı kişilerin girdiği bilgilerin doğru olmasına dikkat etmesi gerekir. Doğru bilgilerin girilmesi ile birlikte sistem tarafından yapılan hesaplamalar da doğru olur. Böylece kişiler emeklilik durumunu takip ederek ne zaman emeklilik başvuru işlemlerini başlatabileceğini öğrenir.

Emekli.gen.tr sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi emeklilik başvuru işlemleri için emeklilik hesaplama işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Eğer kişilerin emekliliği gelmişse, emeklilik başvuru işlemleri ile başvuru resmi olarak SGK'ya iletilebilir. Emeklilik başvuru işlemleri için e devlet de kullanılabilir. E devlet aracılığı ile sunulan başvuru formunu dolduran kişiler zaman kaybetmeden işlemlerin başlamasını sağlayabilir.

E devlet üzerinden emeklilik başvuru işlemlerini yapan kişilerin ilk olarak sisteme üyelik girişi yapması gerekir. Üyelik girişi sonrasında sistem tarafından kişilerin bilgileri üzerinden başvuru alınır. Emeklilik başvuru işlemlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde yapan kişilerin işlemleri SGK tarafından yürütülürken, sigortada herhangi bir eksik bulunmuyorsa, emeklilik gerçekleştirilir. Emekliye ayrılan kişiler aynı zamanda maaş almaya da başlar. Emeklilik başvuru işlemleri ve emeklilik konusunda sizler de belirtilen uygulama ve hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more