Reklamsız Sözcü

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kişiler plakadan trafik cezası sorgulama yapmak için artık e devleti de kullanabilir. Üstelik plakadan trafik cezası sorgulama yapmak çok daha kolay.

android-time 08:43 21 Ocak 2016
Plakadan Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?
Kişiler plakadan trafik cezası sorgulama yapmak için artık e devleti de kullanabilir. Üstelik plakadan trafik cezası sorgulama yapmak çok daha kolay.

Kişiler trafik cezası için bilgi almak istediğinde GİB ve EGM iki seçenekken, e devlet üzerinden sunulan yeni hizmetler ile birlikte kişiler plakadan trafik cezası sorgulama işlemlerini e devlet üzerinden de yapabilir duruma geldi. Sorgulama blog sitesindeki trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi e devlet üzerinden yapılan sorgulama ekranı şöyledir;

Resimde görülen tüm hizmetlerden kişiler istediği zaman yararlanabilir. Sadece plakadan trafik cezası sorgulama değil, diğer Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetlerini kullanabilen kişiler bu sayede pek çok ihtiyacını da giderebilir. Bu bakımdan sizler de sunulan hizmetler için e devlet girişini yapabilirsiniz. Gib.gen.tr sitesinde yer alan trafik cezası ödeme yazısında belirtildiği gibi kişiler ödemelerini de online olarak yapabilir.

E devlet üzerinden yapılan plakadan trafik cezası sorgulama işlemlerinin sonuç sayfasında cezalar ile ilgili tüm detaylara erişim sağlanabilir. Bu noktada kişilerin neden ceza aldığı, alınan cezaların tutarı gibi detayları öğrenilerek, ceza konusunda soru işareti kalmadan kişiler ceza ile ilgili işlemlerini tamamlayabilir. Online olarak ceza bilgilerine erişilmesi ihtiyaç halinde kısa süre içerisinde bilgi alınmasını sağlar. Bu bakımdan eğer ceza ile ilgili bilgi almak isterseniz sizler de sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Trafik ceza ödeme noktasında kişilerin GİB gibi sistemleri kullanması gerekir. E devlet bu alanda yeni sorgulama ekranı oluştururken, EGM ve GİB hala kullanılabilen portallar arasındadır. Bu bakımdan kişiler sorgulama yapmadan önce istediği siteyi tercih ederek, site üzerinden işlemlerini sürdürebilir. Fakat ceza sorgulama konusunda en çok tercih edilen ve kolay bir sisteme sahip olan portal e devlettir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more