Reklamsız Sözcü

SGK Borç Sorgulama ve GSS Prim Borcu Ödeme

SGK borç sorgulama işlemlerinde kişilerin online olarak işlem yapması adına e devlet üzerinden SGK borç sorgulama hizmetleri sunulmuştur.

android-time 15:39 3 Ocak 2016
SGK Borç Sorgulama ve GSS Prim Borcu Ödeme
SGK borç sorgulama işlemlerinde kişilerin online olarak işlem yapması adına e devlet üzerinden SGK borç sorgulama hizmetleri sunulmuştur.

Kişilerin SGK'dan aldığı hizmetler için borç durumunu görüntülemek için SGK borç sorgulama yapabilir. Borç sorgulama işlemleri en çok Genel Sağlık Sigortası için yapılır. Kişilerin online olarak yapabileceği sorguamalarda alınan hizmetler içn güncel borç durumu ve hizmetlere ait detaylar görülebildiğinden dolayı özellike GSS gibi hizmetler için sizler de online olarak bilgi alabilirsiniz. Sorgulama blog sitesindeki SGK borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi işlemlerin web tahsilat üezrinden yapılması gerekir. Web tahsilat ekranı ise şöyledir:

SGK Web Tahsilat Uygulaması

Uygulama üzerinden SGK borç sorgulamak isteyenlerin sorgu türü bölümünden seçim yapması gerekir. Bu ekranda, esgm blog sayfasındaki GSS borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin diğer ödemeler seçeneğini seçmesi gerekir. İlgili ekran ise şöyledir:

Belirtildiği gibi seçimin yapılması ardından GSS prim seçeneği seçilmelidir.


Seçim sonraısnda TC kimlik numarasının girilmesi ile bilritke ise kişielr koaly bir şekidle GSS'ye ait borçlarını öğrenebilir. GSS borç sorgulama, SGK borç sorgulama türlerinden sadece birisidir ve diğer SGK himzetleri için de aynı şekilde işlemler yapılabilr. Kişilerin himzet ekranından hangi hizmete dair borç bilgisini öğrenmek istiyorsa onu seçmesi yeterlidir. Online olarka yapılan işlemlerde kişilerin borç sorgulaması sonrasında ekranda borç bilgileri yer alırken, aynı zamanda kişilerin borçlarını ödeyebileceği ödeme bağlantıları bulunur. Bu bakımdan tüm borçlar için online olarak ödeme de yapılabilir. Ödeme bölümünde kişilerin kredi kartı bilgileri istenerek, borç karttan tahsil edilir. Kart bilgilerinizi girdikten sonra sizler de tüm borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemlerini yapan kişilerin kurumlara gitmeden borçlarını ödemesi mümkündür.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more