Reklamsız Sözcü

SGK Borç Sorgulama ve GSS Prim Borcu Ödeme

SGK üzerinden hizmet alan kişiler SGK borç sorgulama yaparak borç durumunu görüntüleyebilir. SGK borç sorgulama işlem detayları haberimizde.

android-time 16:11 11 Ocak 2016
SGK Borç Sorgulama ve GSS Prim Borcu Ödeme
SGK üzerinden hizmet alan kişiler SGK borç sorgulama yaparak borç durumunu görüntüleyebilir. SGK borç sorgulama işlem detayları haberimizde.

SGK tarafından sunulan bazı hizmetlerde kişilerin prim ödemesi gerektiğinden dolayı borç oluşmaktadır. Borç takibinin yapılabilmesi ve borç durumunun öğrenebilmesi adına SGK borç sorgulama uygulaması bulunmaktadır. Borçlar için uygulama sayfasına giriş yapılması yeterli olacaktır. SGK tarafından oluşturulan web tahsilat servisi ile SGK borç sorgulama yapılabilmektedir. Bu açıdan kişilerin web tahsilat servisine girmesi bu konuda yeterli olacaktır. Sorgulama bilgi paylaşım blog sitesindeki SGK borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi web tahsilat servisi kullanım formu şöyledir:

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama

Web tahsilat servisi ile SGK borç sorgulama yapacak olan kişilerin ekranda yer alan hizmetler arasında seçim yapması ve hizmete ait herhangi bir borcun olup olmadığını kontrol etmesi gerekir.

SGK borç sorgulama kapsamında yararlanabilecek olan diğer sistem ise e devlettir. E devlet üzerinden yapılacak olan işlemlerde sigortalara ait herhangi bir borcun olup olmadığı kontrol edilebilmektedir. Bu doğrultuda en çok yararlanılan hizmetler Bağkur ve GSS için oluşturulan borç sorgulama hizmetleridir. Sizler de SGK tarafından oluşturulan bu SGK borç sorgulama hizmetlerinden yararlanarak hizmetlere ait herhangi bir borcun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Esgm blog sitesinde yer aldığı gibi e devlet aracılığı ile yapılan SGK sorgulama hizmetleri sonrasında da ödemenin yapılabilmesi mümkündür.

SGK Web Tahsilat Uygulaması

SGK borç sorgulama işlemlerini yapan kişilerin ekranda yer alan borçlarını ödeyebilmesi adına internet üzerinden ödeme hizmetleri de geliştirilmiştir. Online olarak yapılacak ödemeler ile birlikte SGK'ya borcu olan kişiler tüm borçlarını kolay bir şekilde ödeyebilmektedir.

Bu açıdan sizler de SGK borç sorgulama hizmetlerinden yararlanarak borçlarınızı online olarak ödeyebilirsiniz. Kişilere zamandan büyük bir tasarruf sağlayan ve kurumlara gidilmesine gerek kalmadan borçların ödenmesi mümkün kılan hizmetler bu özellikleri sayesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Online olarak SGK borç sorgulama ve ödeme işlemleri yapacak kişiler için herhangi bir kriterin ya da zorunluluğun olmaması sayesinde isteyen kişiler tarafından sistem kolay bir şekilde kullanılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more