Reklamsız Sözcü

SGK Emeklilik Hesaplama İşlemleri

SSK emeklilik hesaplama işlemleri sayesinde kişiler kolay bir şekilde emeklilik durumunu takip edebilir. Ne zaman emekli olurum sorgulaması için tıklayınız.

android-time 09:38 23 Ocak 2016
SGK Emeklilik Hesaplama İşlemleri
SSK emeklilik hesaplama işlemleri sayesinde kişiler kolay bir şekilde emeklilik durumunu takip edebilir. Ne zaman emekli olurum sorgulaması için tıklayınız.

Emekli olmak isteyen kişilerin online olarak sorgulama yapması ve ardından güncel sigorta bilglerine göre emeklilik durumunu görüntüleyebilmesi SGK tarafından mümkün kılınmıştır. Online olarak sunulan hizmetler sayesinde kişiler istediği zaman güncel bilgileri öğrenebilir. Emekli blog sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtildiği gibi kişilerin SSK emeklilik hesaplama işlemlerinde ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması gerekir. Uygulama ücretsiz bir şekilde SGK tarafından kullanıma sunulmuştur. Uygulama sayfası ise şöyledir;

Emekli sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi kişilerin ne zaman emekli olurum uygulama formunu doğru bir şekilde doldurması gerekir. Sistem tarafından girilen bilgiler üzerinden doğrulama yapıldığı için yanlış bilgi girişinde sistem tarafından hata mesajı yayınlanır. Bu tür durumlarda girilen bilgiler kontrol edilmelidir.

SSK emeklilik hesaplama işlemlerinde kişilerin 4A'ya bağlı sigorta bilgilerine erişim sağlanır ve resimdeki uygulama da sadece 4A sigorta türü için özel olarak hazırlanmıştır. Kişiler diğer sigorta türleri için belirtilen ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanamaz. Bu tür durumlarda 4B ve 4C olarak hazırlanan diğer uygulamalar kullanılmalıdır.

Türkiye'de 4A sigortası, özel sektörde çalışan kişiler için geçerlidir ve bu bakımdan eğer siz de bu statüdeyseniz SSK emeklilik hesaplama yaparak sigortanız üzerinden emekliliğinizi öğrenebilirsiniz. Emeklilik konusunda online olarak bilgi alınması kişiler için büyük bir kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda sigorta takibinin de yapılmasını sağlamaktadır. Sizler de tüm bu avantajlar için online hizmetlere başvurabilirsiniz. Üstelik sunulan tüm hizmetlerin ücretsiz olması kişilere artı bir avantaj sağlamaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more