Reklamsız Sözcü

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini internetten yaparak, sigorta takibi yapmak isteyenler için SGK hizmet dökümü sorgulama adımları haberimizde.

android-time 09:22 29 Ocak 2016
SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?
SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini internetten yaparak, sigorta takibi yapmak isteyenler için SGK hizmet dökümü sorgulama adımları haberimizde.

Kişilerin sigorta ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için SGK tarafından online olarak uygulamalar oluşturulmuştur. Uygulamalar aracılığı ile kişiler kolay bir şekilde güncel verilere erişim sağlayabilir. Bu bakımdan SGK hizmet dökümü sorgulama hizmetlerinden yararlanılması yeterli olmaktadır. SGK uygulamaları e devlet üzerinden kullanıma sunulduğundan dolayı kişilerin bu konuda e devleti kullanması zorunludur. E devlet dışında hiçbir portal ya da site üzerinden kişilerin sigorta hizmet dökümü alması mümkün değildir. Sskprimsorgulama.net sitesindeki SSK hizmet dökümü yazısında belirtildiği gibi kişilerin sigorta hizmet dökümü alması için SGK menüsünden seçim yapması yeterlidir. Bu ekran ise şöyledir;

4A Detaylı Hizmet Dökümü

Resimde de görüldüğü üzere kişiler 4A hizmet dökümü bağlantısına tıklayarak direk hizmet dökümü alabilir. Hizmet dökümünde sigorta ile ilgili tüm detaylar yer aldığından dolayı kolay bir şekilde takip işlemleri yapılabilir durumdadır. Sizler de 4A sigortanız için ilgili hizmete tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sürekli güncellenen döküm sayesinde işe ilk giriş tarihinden sorgulama tarihine kadar geçen süre içerisindeki tüm sigorta işlemlerini görebilirsiniz. Prim sorgulama blog sitesindeki SSK sorgulama yazısında belirtildiği gibi sigorta türüne göre doğru hizmetin seçilmesi önemlidir.

4B Hizmet Bilgisi

4A hizmet dökümü hizmetinden sadece 4A sigortası bulunanlar yararlanırken, Bağkur sigortası bulunan kişiler için 4B hizmet dökümü hizmeti sunulmuştur. Kullanıma sunulan uygulama aracılığı ile kişiler Bağkur sigortasını da takip edebilmektedir. Hizmet listesinden yine aynı şekilde 4B kategorisinde yer alan 4B hizmet bilgisine tıklamanız ile birlikte sigortanıza dair detayları ekranda görüntüleyebilir ve inceleyebilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more