Reklamsız Sözcü

SGK Sigorta Sorgulama İle Sigorta Dökümü Alma

Sigortası için bilgi alacak kişilerin SGK sigorta sorgulama hizmetinden yararlanması mümkündür. SGK sigorta sorgulama hangi işlemleri yapabilirsiniz?

android-time 09:34 2 Ocak 2016
SGK Sigorta Sorgulama İle Sigorta Dökümü Alma
Sigortası için bilgi alacak kişilerin SGK sigorta sorgulama hizmetinden yararlanması mümkündür. SGK sigorta sorgulama hangi işlemleri yapabilirsiniz?

Sigortaları ile ilgili bilgi almak ve SGK sigorta sorgulama gibi işlemleri yapmak isteyen kişilerin sigorta aracılığıyla e devlet sistemi üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması gerekir. Sunulan tüm hizmetler kişilerin sigortaları ile ilgili kolay bir şekilde bilgi almasını sağlar. Bu açıdan sizler de sigorta ile ilgili tüm konularda SGK sigorta sorgulama gibi işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz.

Sigorta Hizmet Dökümü Alma

E devlet aracılığıyla yapılacak SGK sigorta sorgulama işlemlerinde kişilerin herhangi bir ek bilgi girmesine gerek kalmadan direk sigorta bilgilerini incelemesi ve görüntülemesi mümkündür. Yapılacak işlemlerde e devlet üzerinden sunulan hizmetlerin uygun olanının seçilmesi yeterlidir. Esgm blog sitesinde yer alan SSK hizmet dökümü yazısında belirtildiği kişiler e devlet üzerinden işlem yaparak bilgi alabilirken, bu konuda resimdeki ekranın seçilmesi yeterlidir.

E devlet aracılığıyla sunulan ve kişilerin sigorta takibi yaparak herhangi bir mağduriyet yaşanmasına önleyen sigorta hizmetlerinde çok kolay bir şekilde bilgi alınabilir. Bu bakımdan sizler de mutlaka sigorta ile ilgili işlemlerde sunulan hizmetlerden yararlanmalısınız. Belirtildiği gibi e devlet aracılığı ile yapılacak SSK sorgulama gibi işlemlerde sigorta hizmet dökümü alınmalıdır. Hizmet dökümü üzerinde yer alan prim bilgileri sayesinde SSK prim sorgulama işlemleri çok kolay bir şekilde yapılabilir. Bu bakımdan tüm sigortalar tarafından yapılacak SSK prim sorgulama işlemlerinde kişilerin herhangi bir sorun yaşaması ve zorluk çekmesi mümkün değildir. ESGM blog sitesindeki SSK prim sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler prim bilgileri için himzet dökümünü incelemelidir. Bu ekran ise şöyledir;

Son derece kolay bir şekilde yapılabilecek işlemler sayesinde kişiler sigorta detaylarını görüntüleyebilecek ve prim açısından güncel bilgileri öğrenecektir. Sunulan imkanlar ücretsiz olması nedeniyle tüm sigortalar tarafından da kullanılabilir durumdadır.

SSK prim sorgulama işlemlerini sadece 4A sigortalıları yapabilecektir. Fakat SSK prim sorgulama gibi benzer prim sorgulama hizmetleri 4B ve 4C için de sunulmuş durumdadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1707.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more