Reklamsız Sözcü

SSK Emeklilik Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden SSK emeklilik hesaplama yapılması için oluşturulan ne zaman emekli olurum uygulaması kullanılabilir.

android-time 11:11 5 Ocak 2016
SSK Emeklilik Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?
İnternet üzerinden SSK emeklilik hesaplama yapılması için oluşturulan ne zaman emekli olurum uygulaması kullanılabilir.

Emeklilik sorgulama işlemleri kişilerin ne zaman emekli olacağını öğrenmek için yapabileceği işlemler arasında bulunmaktadır. Bu bakımdan kişilerin emeklilik ile ilgili öğrenmek istediği tüm işlemlerde SSK emeklilik hesaplama yaparak sigorta bilgileri üzerinden güncel durumu görüntüleyebilmektedir. Yapılacak işlemlerde kişilerin ne zaman emekli olurum uygulamasını doğru bir şekilde kullanması yeterli olacaktır. Sorgulama blog sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında belirtildiği gibi hesaplama işlemlerinde doldurulması gereken form şöyledir:

Ne zaman emekli olurum uygulamasının kullanılması için kişilerin sorgulama formunda istenen tüm bilgileri girmesi gerekmektedir. Bilgi girişi için güncel sigorta bilgileri de öğrenilebilir. Bu konuda e devlet üzerinden SSK sorgulama yapılması yeterlidir ve sorgulama ile öğrenilen bilgiler dahilinde ne zaman emekli olurum uygulamasının formu kullanılabilir. Kişilerin formu doldurduktan sonra SSK emeklilik hesaplama ile ilgili tüm hesaplamalar uygulama tarafından yapılacaktır. Böylece yayınlanan sonuç sayfası üzerinden SSK emeklilik hesaplama kapsamında ihtiyaç duyulan tüm bilgiler öğrenilir. Sizler de bu konuda işlem yapmak adına belirtilen uygulamaları kullanarak online olarak tüm ihtiyaçlarınız giderebilirsiniz. Emekli.gen.r blog sitesinde yer alan SGK emeklilik sorgulama yazısında belirtildiği gibi sonuç sayfası üzerinden yapılan inceleme ile kolay bir şekilde bilgi alınabilir.

SGK tarafından gerek emeklilik gerekse de sigorta dönemi boyunca güncel durumun öğrenilmesi için oluşturulan uygulamalar kişilerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Online olarak yapılan işlemler ile birlikte istenildiği zaman sigorta bilgilerinin ulaşılabilir durumda olması, sigorta takibinin yapılmasının yanı sıra sigorta için eksik bildirim yapılmasını da önlemektedir. Bu açıdan sigorta takibinin yapılarak yapılan ödemelerin kontrol edilmesi kişilerin sigorta eksiği olmaması için çok önemlidir. Tüm sigortalılar tarafından yapılacak işlemler sayesinde zamanında emekli olunması mümkün duruma gelir. Sizler de emeklilik için belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more