Reklamsız Sözcü

SSK Gün Sorgulama İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

SSK gün sorgulama yaparak sigorta bilgilerini öğrenmek isteyen kişilerin e devlet üzerinden SSK sorgulama hizmetlerinden yararlanması yeterlidir.

android-time 08:28 8 Ocak 2016
SSK Gün Sorgulama İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?
SSK gün sorgulama yaparak sigorta bilgilerini öğrenmek isteyen kişilerin e devlet üzerinden SSK sorgulama hizmetlerinden yararlanması yeterlidir.

Sigorta konusunda kurumlara gidilmesine gerek kalmadan internet üzerinden bilgi alınması için SSK sorgulama hizmetleri oluşturulmuş durumdadır. Sigorta konusunda kişiler tarafından yapılan online işlemler sayesinde güncel sigorta bilgileri görüntülendiği için herhangi bir sorun yaşanmadan tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olunabilir. SSK gün sorgulama işlemleri için kişilerin e devlet hizmet ekranında yer alan 4A hizmet dökümünü kullanması gerekmektedir. Esgm blog sitesindeki SSK prim sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin kullanması gereken hizmet resimdeki gibidir;

4A hizmet dökümü kişinin sigortasının açılış tarihinden itibaren yapılan işlemlerinin öğrenilmesini ağlayan bir belge olduğu için tüm sigorta bilgileri için hizmet döküm alınabilir.

Aylık SSK Gün Sayısı Sorgulama

SSK gün sorgulama için 4A hizmet dökümü alındıktan sonra kişilerin yapması gereken işlem dökümün incelenmesidir. Esgm sitesindeki SSK hizmet dökümü sorgulama yazısında belirtildiği gibi döküm konusunda kişilerin resimdeki ekranı incelemesi gerekir.

Gün açısından her ay içerisinde kaç günlük prim ödemesinin yapıldığı ve sigortaya kaç gün eklendiği görülebilmektedir. Bu bakımdan sigortalılar her ay için gün açısından inceleme yaparak SSK gün sorgulama işlemlerini tamamlayabilir. Kişilerin detaylı bir şekilde öğrenebileceği sigorta bilgileri bu açıdan herhangi bir ihmalin olmasını da önlemektedir. Sigortalılar e devlet üyeliği ile giriş yaptıktan sonra erişebileceği sigorta bilgilerini istediği zaman kontrol edebildiği için SSK gün sorgulama işlemleri her zaman yapılabilir durumdadır.

SSK Gün Sorgulama İçin Üyelik Alma

SSK gün sorgulama için e devlet üyelik girişinin yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle üyeliği olmayan kişilerin SSK gün sorgulama için ilk olarak e devlet üyeliği alması ve ardından üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Böylece herhangi bir sorun olmadan kolay bir şekilde sigorta hakkındaki işlemler yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more