Reklamsız Sözcü

SSK Sorgulama Hizmetleri Artık E Devlette

SGK sorgulama işlemlerini internet üzerinden e devlet aracılığı ile yapabilirsiniz. SGK sorgulama hizmet detayları haberimizde.

android-time 09:42 27 Ocak 2016
SSK Sorgulama Hizmetleri Artık E Devlette
SGK sorgulama işlemlerini internet üzerinden e devlet aracılığı ile yapabilirsiniz. SGK sorgulama hizmet detayları haberimizde.

Kişilerin online olarak bilgi alabilmesi ve sigortasını takip edebilmesi amacıyla SGK tarafından özel uygulamalar oluşturulurken, ilgili uygulamalar e devlet üzerinden kullanıma sunulmuştur. E devlet aracılığı ile sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka üyelik bilgileri ile sisteme erişim sağlaması gerekir. Aksi halde sistem üzerinden herhangi bir sorgulama yapılamaz. Sorgulama biz tr blog sitesindeki SSK sorgulama yazısında belirtildiği gibi SGK menüsü altında yer alan bazı hizmetler resimdeki gibidir;

Sigortasorgulama.gen.tr sitesindeki sigorta sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin sigorta sorgulama işlemlerinde e devlet üzerinden yer alan hizmetler arasından uygun bir seçim yapması yeterlidir hizmetlerin seçilmesi ile birlikte kişilerin güncel sigorta bilgileri ekranda yer alır. Sigorta ödemeleri, prim ve gün bilgilerini öğrenmek isteyen kişiler ise hizmet dökümü bağlantılarını kullanmalıdır. Hizmet dökümü sigortanın ilk açıldığı tarihten itibaren sigorta üzerinden yapılan tüm işlemleri kayıt altına aldığı için kişilerin tüm bilgilere ulaşmasını sağlar.

4A, 4B ve 4C için özel olarak hizmet dökümü uygulaması oluşturulmuştur. Bu bakımdan kişilerin bilgi alması için sigorta türlerine bağlı olarak hizmetler arasından seçim yapması gerekir. Seçim yapıldıktan sonra ise belirtildiği üzere sigorta bilgiler ekranda yayınlanır.

Her ay içerisinde ne kadarlık prim ödemesinin yapıldığı, kaç gün sigortalı olarak gösterildiği yer aldığından dolayı merak edilen tüm bilgilere de erişim sağlanabilir. Sizler de ücretsiz bir şekilde SGK sorgulama yapabilirsiniz. Belirtilen adımların takip edilmesi ile birlikte herhangi bir zorluk yaşamadan kolay bir şekilde bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Üstelik hizmetlerin sadece e devlet üyeliği ile ulaşılabilir olması bu anlamda çok daha fazla kolaylık sağlamaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more