Reklamsız Sözcü

SSK Sorgulama İşlemlerini E Devlette Yapabilirsiniz

SSK sorgulama konusunda bilgi almak isteyen kişiler e devleti kullanabilir. İşte E devlet üzerinden sunulan SGK hizmetleri...

android-time 15:57 17 Ocak 2016
SSK Sorgulama İşlemlerini E Devlette Yapabilirsiniz
SSK sorgulama konusunda bilgi almak isteyen kişiler e devleti kullanabilir. İşte E devlet üzerinden sunulan SGK hizmetleri...

Sosyal Güvenlik Kurumu gerek sigorta gerekse emeklilik hakkında bilgi alınması ve işlemlerin yapılması adına online hizmetlerini oluşturarak kullanıma sunmuş durumda. Kişilerin sadece üyeliğe ihtiyacı olduğu işlemlerde sizler de sigorta bilgilerinize e devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. E devlete giriş yapan kişiler arama bölümünden Sosyal Güvenlik Kurumu yazarak tüm kurum hizmetlerine erişim sağlayabileceği gibi sadece hizmetlere yönelik de bir arama yapabilir. Sskprimsorgulama.net blog sitesindeki SSK sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin seçebileceği hizmetler şöyledir:

4A, 4B ve 4C olarak kategorilere ayrılan hizmetler listesi oldukça uzundur. Bu bakımdan aradığınız hizmeti bulabilmek için sayfayı aşağı doğru indirebilirsiniz. Hizmetler üzerinden yapacağınız inceleme sonrasında ise sigorta blog sitesindeki sigorta sorgulama yazısında belirtildiği gibi ihtiyaca göre hizmetler seçilerek bilgi alınabilir. Kişilerin sigorta takibi konusunda özellikle hizmet dökümü alması gerekir. Hizmet dökümü sigortanın açılış tarihinden sorgulama tarihine kadar tüm süreç içerisindeki işlemlerin görülmesini sağlar. Bu bakımdan kişilerin ek bir işlem yapmasına gerek kalmadan sizler de kolay bir şekilde sigorta incelemesi yapabilirsiniz.

SSK sorgulama işlemlerinde kişilerin üyelik girişi yapabilmesi adına sağ üst köşede yer alan üye girişi bölümü de kullanılabilir. Eğer kişiler hizmetlere tıkladıktan sonra giriş yapmak isterse de bu da mümkündür. Üyelik girişi yapmayan ve hizmet seçen kişilere sistem tarafından üye girişinin yapılması gerektiğine dair bir mesaj yayınlanır ve bu mesajdaki bağlantıya tıklayarak aynı üyelik girişi sayfasına erişim sağlanabilir. Sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı herhangi bir ücret ödemesine gerek kalmadan bilgi sağlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more