Reklamsız Sözcü

Sürücü Belgesine Yazılan Trafik Cezası Sorgulama

Plaka dışında sürücü belgesine yazılan cezalar için de trafik cezası sorgulama yapabilir. trafik cezası sorgulama işlemleri için EGM kullanılır.

android-time 15:47 3 Ocak 2016
Sürücü Belgesine Yazılan Trafik Cezası Sorgulama
Plaka dışında sürücü belgesine yazılan cezalar için de trafik cezası sorgulama yapabilir. trafik cezası sorgulama işlemleri için EGM kullanılır.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sunulan online hizmetler sayesinde cezalar hakkında farklı sorgulamalar yapılarak bilgi alınabilir. Kişilerin yararlanacağı hizmetlerde özel olarak uygulamalar oluşturulduğundan dolayı uygulamalar üzerinden adım adım işlemler yapılabilir. Trafikcezasorgulama.net sitesindeki trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler ilk olarak aşağıdaki ekrandaki formu doldurmalıdır.


Formun doldurulması sonrasında ise ikinci bir seçim ekranı açılır. Kişilerin sorgulamalarını yapabilmesi adına tüm adımları doğru bilgiler ile tamamlamalıdır. Seçim ekranı ise şöyledir;


İşlemlerin yapılmasının ardından ise kişilerin ceza bilgilerine erişmesi için son formu da doldurması gerekir. Son form ise şöyledir;


Tüm işlem detaylarında kişilerin kimlik bilgilerinin yanında araç bilgilerini girmesi istenir. Bu bakımdan sorgulama işlemlerinde kişilerin zorlanmadan uygulamalardan yararlanması ve bu doğrultuda bilgi alması mümkündür. Tüm araç sahipleri tarafından yapılabilen işlemlerde herhangi bir sorun yaşanması yanlış bilgi girilmemesi dışında mümkün değildir. Bu bakımdan sadece bilgi girişine dikkat edilmeli, bilgiler kontrol edilmelidir.

Plakadan trafik cezası sorgulama işlemleri ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Ancak aracsorgulama.net sitesinde yayınlanan EGM trafik cezası sorgulama yazısında da anlatıldığı gibi  EGM üzerinden sadece sorgulama yapılmaktadır. Ödeme işlemi için internet vergi dairesini kullanmalısınız.  Ücretsiz bir şekilde işlemlerin yapılabilir olması, daha fazla kişi tarafından trafik cezası sorgulama işlemlerinin yapılmasını sağlar. Üstelik EGM üzerinden yapılan trafik cezası sorgulama işlemlerinde trafik cezalarının yanı sıra aynı zamanda kişilerin otopark cezaları da öğrenilir. Bu açıdan trafik cezasının yanında otopark cezasının öğrenilmesi için de ilgili uygulama üzerinden işlem yapılabilir. Sistemde dikkat edilmesi gereken tek nokta, 2–3 gün içerisindeki cezaların sistemde bazı durumlarda görülemeyeceğidir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more