Reklamsız Sözcü

Trafik Cezası Gecikme Zammı Ve Faizi

Trafik cezası alan sürücüler trafik cezası ödeme konusunda online hizmetleri kullanabilmektedir. Trafik cezası gecikme zammı ve faizi de hesaplanabilir.

android-time 08:37 6 Ocak 2016
Trafik Cezası Gecikme Zammı Ve Faizi
Trafik cezası alan sürücüler trafik cezası ödeme konusunda online hizmetleri kullanabilmektedir. Trafik cezası gecikme zammı ve faizi de hesaplanabilir.

Ceza ödeme noktasında kişilerin yapması gereken işlemleri internet üzerinden de yapabilir durumda olunması, bu konuda kurumlara gitmeden kolay bir şekilde cezaların ödenmesini sağlamaktadır. Sizler de kolay bir şekilde işlem yapmak ve trafik cezası konusunda güncel durumunu görüntülemek için sunulan hizmetten yararlanabilirsiniz. Gib gen tr blog sitesindeki trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği kişilerin sorgulama yapmak için yapması gereken seçim resimdeki gibidir. Bu ekrana ulaşmak için kişilerin GİB motorlu taşıtlar seçimini yapması gerekir.

Ceza ödeme işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikli olarak sorgulama yapılarak cezanın olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi aracılığı ile yapılacak ceza sorgulama işlemlerinde araç üzerinde bulunan ödenmemiş tüm ceza bilgileri yayınlanacaktır. Böylece araç sahipleri sorgulama aracılığı ile ceza konusunda kesin bilgileri öğrenebilecektir. Yapılacak işlemlerde herhangi ödenmemiş borç, ceza görülürse ceza ödeme adımlarına geçilmesi gerekmektedir. Gib blog sitesinde yer alan trafik ceza ödeme yazısında belirtildiği gibi ödeme konusunda da yine ekranda yer alan ödeme bağlantıları takip edilmelidir.

Ceza Gecikme Zammı Ve Faizi

Eğer kişiler ceza ödemeyi geciktirirse, gecikme konusunda her ay için gecikme faizi uygulanır. Bu oran ise cezanın yüzde 5'lik bir kısmıdır ve cezanın ödenmediği her ay cezaya bu miktar eklenir.

Ceza Ödeme

Ceza ödeme işlemlerinde cezaların ödenmesi için kredi kartı kullanılmalıdır. GİB internet vergi dairesi üzerinden yapılan ceza ödeme işlemlerinde kredi kartı bilgisinin girilmesinin ardından sistem tarafından gerekli işlemler yapılır. Kredi kartı üzerinden tahsil edilecek cezalar sayesinde kişiler hem kolay bir şekilde cezasını ödeyebilecek hem de erken ödeme gibi trafik cezası ödeme indirimlerinden yararlanabilmektedir.

Ceza Erken Ödeme İndirimi

Trafik cezası ödeme noktasında ceza alındıktan sonraki 15 gün içerisinde ödeme yapanlardan cezanın yüzde 25'i alınmamaktadır. Bu sayede cezalar için çok daha az bir miktarın ödenmesi gerekecektir yapacağınız işlemlerde 15 gün kriterine dikkat etmeniz sizin için de yararlı olacaktır. Bu konuda yapılan işlemler online hizmetlerde de geçerli olmakta ve indirim sağlanmaktadır. Bu açıdan trafik cezası ödeme için online olarak ödeme yapılması herhangi bir mağduriyet yaşatmaz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more