Reklamsız Sözcü

Yargıtay Mahkeme Dosya Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yargıtay dosya sorgulama, Yargıtay’daki bilgilere erişilmesi için yapılmaktadır. Dosya sorgulama ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

android-time 10:26 29 Ocak 2016
Yargıtay Mahkeme Dosya Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Yargıtay dosya sorgulama, Yargıtay’daki bilgilere erişilmesi için yapılmaktadır. Dosya sorgulama ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Kişilerin yargıya ulaşan durumlarını takip etmesi ve dosyaların güncel bilgilerini öğrenmesi için online olarak oluşturulan dosya sorgulama hizmetlerinden yararlanması gerekir. Bu konuda gib.gen.tr sitesindeki mahkeme dosya sorgulama yazısındaki gibi mahkeme sorgulama hizmetleri olduğu gibi kişiler Yargıtay'daki mevcut dosyalar için de Yargıtay dosya sorgulama yapabilmektedir. Yargıtay dosya sorgulama için kullanılması gereken ekran resimdeki gibidir;

Resimde görüldüğü gibi ve GİB blog sitesindeki Yargıtay dosya sorgulama yazısındaki gibi kişiler Yargıtay sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde sorgulama yapabilir. Ücret alınmadığından dolayı her gün ya da gün içerisinde tekrar tekrar Yargıtay dosya sorgulama yapılabilir. Sorgulamada kişilerin dosya bilgilerini bilmesi gerekir. Sorgulama formuna girilen bilgiler üzerinden bilgi alındığından dolayı kişilerin dosya bilgilerini bilmemesi halinde herhangi bir sonuca ulaşılamaz. Yargıtay dosya sorgulama işlemlerinin başka bir siteden yapılması da mümkün olmadığından dolayı kişilerin dosya bilgilerine ulaşması gerekir. Sitede yer alan formda hangi bilgiler isteniyorsa, kişiler doğru bir şekilde forma bilgileri girmelidir.

Yargıtay dosya sorgulama işlemleri doğru bir şekilde yapıldığında sistem tarafından sonuçlar ekranda yayınlanır. Yayınlanan bilgilerin incelenmesi ile birlikte merak edilen tüm bilgiler öğrenilmiş olur. Oldukça gelişmiş bir altyapının kullanıldığı sistemde veriler sürekli güncellenmektedir. Böylece görülen davalarda ya da davalarda yapılan değişikliklerde kişilerin bilgi alması online olarak sağlanmaktadır. Yargıtay dosya sorgulama işlemleri her ne kadar Yargıtay resmi internet sitesi üzerinden yapılsa da kişilerin mahkeme gibi durumlarda e devlet sistemini kullanması gerekir. İlgili sistem de yine ücretsiz olduğu gibi adli durumlar ile ilgili tüm bilgiler erişilebilir durumdadır

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more