Reklamsız Sözcü

2016’da Twitter’da en çok bunlar konuşuldu

2016 yılının sonuna yaklaşırken Twitter'da en çok konuşulanlar açıklandı. Bu seneye Rio Olimpiyatları, ABD seçimleri ve Pokemon Go damga vurdu.

android-time 12:18 8 Aralık 2016
2016’da Twitter’da en çok bunlar konuşuldu
2016 yılının sonuna yaklaşırken Twitter'da en çok konuşulanlar açıklandı. Bu seneye Rio Olimpiyatları, ABD seçimleri ve Pokemon Go damga vurdu.

2017’ye sayılı günler kala sosyal medya devleri biritmek üzere olduğumuz yılı bizlere hatırlatıyor. Apple’ın ‘en iyiler listesi’ ve Youtube’un ‘en çok izlenenler’ listesinin ardından sosyal medya devi Twitter’da ‘2016’da en çok konuşulan olayları’ açıkladı.

Dünyada yaşanan her olayın eş zamanlı konuşulduğu sosyal medya platformu Twitter, 2016 yılı boyunca dünyanın en çok konuştuğu konuları paylaştı. Verilere göre; Rio Olimpiyatları, ABD seçimleri ve Pokemon Go, 2016'da Twitter'a damgasını vurdu. Aynı zamanda 2016 yılı içerisinde Twitter’da en fazla takipçiye sahip olan ünlü Katy Perry oldu.

ABD SEÇİMLERİ TÜM DÜNYADA YANKILANDI

Dünyada en çok konuşulan ilk konu Rio Olimpiyatları olurken ikinci sırayı yılın son aylarına denk gelen ABD seçimleri aldı. 2016 yılında Hillary Clinton ve Donald Trump arasında kıran kırana geçen seçimi kaybeden taraf Hillary Clinton'ın veda konuşmasından alıntılanan Tweet'i 1 milyondan fazla kez beğenildi ve en çok Retweet'lenen üçüncü Tweet oldu.
clinton
“İzleyen tüm küçük kızlara şunu söylemek isterim: çok değerli ve güçlü olduğunuzdan ve dünyadaki her fırsatı hak ettiğinizden asla şüpheniz olmasın.”

Twitter’da en çok konuşulan 3. konu ise efsane çizgi film Pokemon’un dünyayı kasıp kavuran oyunu Pokemon Go oldu.

İŞTE 2016’DA EN ÇOK KONUŞULANLAR

1.Rio2016

2.Election2016

3.PokemonGo

4.Euro2016

5.Oscars

6.Brexit

7.Blacklivesmatter

8.Trump

9.RIP

10. GameofThrones

EN ÇOK TAKİPÇİYE SAHİP ÜNLÜ: KATY PERRY

Twitter'da 94,5 milyon takipçiyle en çok takip edilen ünlü olan Katy Perry’i 90 milyon takipçisiyle Justin Bieber izledi. 3. sırada ise Taylor Swift yer aldı.

FİLM ALANINDA EN ÇOK RETWEET: LEONARDO Dİ CAPRİO

dicaprio
Bu yılın en çok konuşulan olaylar arasında ünlü oyuncu Leonardo Di Caprio’nun Oscar ödülünü alması da yer aldı. Di Caprio’nun Oscar ödülünü aldıktan sonra attığı teşekkür mesajı film alanında en çok retweet alan tweet oldu.

Son güncelleme: android-time 12:3408.12.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more