Reklamsız Sözcü

Android güvenli değil mi?

Johns Hopkins Üniversitesi'nden Matthew Green, Android işletim sisteminin güvenliği ile alakalı önemli bilgiler paylaştı.

android-time 15:25 29 Kasım 2016
Android güvenli değil mi?
Johns Hopkins Üniversitesi'nden Matthew Green, Android işletim sisteminin güvenliği ile alakalı önemli bilgiler paylaştı.

Johns Hopkins Üniversitesi’nde Kriptogtafi profesörü olan Matthew Green, Android 7.0 Nougat'ın güvenlik sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Matthew Green'in aktardığı bilgiye göre Android N şifreleme standartlarında, iOS işletimim sisteminin 6 yıl önce kullandığı detayların bulunduğu belirtti.

Kız oyuncular aşkı sanalda buluyor

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile beraber, oluşan güvenlik açıklıkları yüzünden birçok kullanıcının şahsi bilgileri hackerlar tarafından ele geçiriliyor. Bunun önüne geçmek için sürekli yeni güncellemeler ile oluşan açıklıkları kapatmaya çalışan yetkililer her zaman istedikleri sonuca kavuşamıyor.

ANDROID, IOS’UN 6 YIL GERİSİNDE

Kriptografi profesörü, blogunda Android işletim sisteminin 2016 yılı itibariylle çıkardığı güvenlik protokolü ile kilitli olan Android cihazlardan hala bilgi sızdırabildiğini belirtiyor.

Yazının devamında Green, yaşanan bu bilgi sızdırma sorununa 6 yıl önce Apple'ın çözüm bulduğunu belirten profesör, ne yazık ki Android'in güvenlik sisteminin iOS’unkine göre oldukça zayıf kaldığının altını çiziyor. Sıkça güvenlik sorunlarıyla gündeme gelen Android işletim sistemi, iOS'a kıyasla güvenlik açısından zayıf kaldığı kanıtlanmış oldu. Android yetkilileri oluşabilecek bilgi sızdırma olaylarına karşı oldukça önemli adımlar atması gerekiyor.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more