Reklamsız Sözcü

Samsung Gear S3 Türkiye’ye geliyor

Samsung'un akıllı saati Gear S3, 2 Aralık tarihinden itibaren raflardaki yerini alacak.

android-time 13:52 30 Kasım 2016
Samsung Gear S3 Türkiye’ye geliyor
Samsung'un akıllı saati Gear S3, 2 Aralık tarihinden itibaren raflardaki yerini alacak.

Samsung’un anolog saatlerden ilham alarak geliştirdiği Gear S3 kullanıcıların beğenisine sunuldu. Akıllı saat 2 Aralık’tan itibaren satışa sunulacak.

Akıllı saat, Gear S3 frontier ve Gear S3 classic olmak üzere iki farklı çeşit olarak üretildi.

gear-s3

GEAR S3’ÜN ÖZELLİKLERİ

Gear S3'ün uzun ömürlü pili tek bir şarj ile 3-4 güne varan kullanımı mümkün kılıyor.

Gear S3, IP68 suya ve toza dayanıklılık standardına sahip. Gear S3 Frontier versiyonunda MIL-STD-810G standartlarında dayanıklılık sunuyor. Gear S3'ün her iki versiyonu, çizilmeye karşı dirençli bir ekran sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış Corning Gorilla Glass SR+ ile donatıldı.

Gear S3'ü telefonla eşleştirdiğinde ekrana dokunmadan bir çağrıya yanıt verebiliyor ya da bir alarmı erteleyebiliyor. Buna ek olarak ekran üzerine yazılan mesajlar, otomatik olarak metinlere çevrilebiliyor. Anımsatıcı uygulaması ise kullanıcıların takvimlerini ve yapılacaklar listesi rahat bir şekilde yönetmesine yardımcı oluyor.

Gear S3, hoparlör, GPS, barometre ve hızölçer gibi donanımlara sahip. Dahili GPS, kullanıcıların doğru bir şekilde günlük fitness faaliyetlerini izlemesine izin verirken barometre ve hızölçer, kullanıcıların rakım ve atmosfer basıncından hava durumundaki ani değişikliklere, kat edilen mesafeye ve hıza kadar bir çok değişkeni takip etmesine imkan tanıyor. Dahili hoparlör ile de kullanıcılar, sesli mesajlarını etkinleştirebiliyor ve favori müzik parçalarını dinleyebiliyor.

Tüketicilerin güvenliği düşünülerek tasarlanan Gear S3 ile kullanıcılar, zor bir durum halinde telefonları ellerinin altında değilken bile aile üyelerine, arkadaşlarına veya yardım ekiplerine konum hakkında bilgi veren SOS mesajı gönderebiliyor ve konum takibini etkinleştirebiliyor.

Son güncelleme: android-time 14:0630.11.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more