Reklamsız Sözcü

Oscar’dan özür açıklaması

89 yıllık Oscar tarihinin en büyük skandalıyla ilgili özür açıklaması yapıldı.

Sozcu.com.tr
android-time 13:32 27 Şubat 2017
Oscar’dan özür açıklaması
89 yıllık Oscar tarihinin en büyük skandalıyla ilgili özür açıklaması yapıldı.

Milyonları ekran başına kilitleyen 89’uncu Oscar Ödül Töreni, gecenin en önemli ödülünün yanlış filme verilmesiyle tam bir fiyaskoya sahne oldu.

Jimmy Kimmel’in sunduğu törenin sonunda, En iyi film Oscarı’na Aşıklar Şehri’nin (La La Land) değer görüldüğü açıklandı. Ancak kısa süre içinde zarfların karıştığı ortaya çıktı. Akademi’nin en iyi film tercihinin Ayışığı (Moonlight) olduğu anlaşıldı.

Yapılan hatanın anlaşıldığı o anlar...

Yapılan hata anlaşıldıktan sonra hemen sahneye müdahale edildi.

Oscar ödüllerinin oylama sürecini 83 yıldır denetleyen PricewaterhouseCoopers (PwC) şirketi tarafından yapılan yazılı açıklamada, başta Aşıklar Şehri (La La Land) ile Ayışığı (Moonlight) filmlerinin ekipleri ve ödülü yanlış takdim eden Bonnie and Clyde filminin efsanevi oyuncuları Faye Dunaway ile Warren Beatty’den olmak üzere tüm seyircilerden özür dilendi.

İşte o açıklama:

“En İyi Film anonsu yapılırken yaşanan hatadan dolayı, Moonlight ve La La Land ekiplerinden, Warren Beatty, Faye Dunaway ve Oscar seyircilerinden özür dileriz. Sunuculara bir hata sonucu yanlış kategorinin kartı verildi ve bu durum anlaşıldığı anda ivedilikle düzeltildi. Bunun nasıl yaşandığını anlamak üzere inceleme yapıyoruz ve yaşananlardan ötürü derinden pişmanlık duyuyoruz. Adayların, Akademi’nin, ABC kanalının ve Jimmy Kimmel’ın durumu nezaketle karşılamalarından dolayı minnettarız.”

Moonlight'ın yönetmeni Barry Jenkins

Moonlight’ın yönetmeni Barry Jenkins

Ne olmuştu?

Gecenin en önemli ödülü olan “Yılın En İyi Filmi”ni anons etmek üzere sahneye Warren Beatty ve Faye Dunaway çıktı. Beatty, içinde “Emma Stone, La La Land” yazan zarfı görünce bir hata olduğunu anladı ve uzun bir süre duraksadı. Ancak Dunaway hızla kağıtta yazanı okuyunca büyük skandal yaşandı. Kazanan Aşıklar Şehri (La La Land) olarak açıklandı. Film ekibi sahneye gelip teşekkür konuşmasına başladıktan kısa süre süre En İyi Film Oscarı'nın bulunduğu zarfın karıştığı anlaşıldı.

Ödülün yanlış açıklanmasına neden olan zarfın üstünde "En iyi Kadın Oyuncu" yazıyor.

Ödülün yanlış açıklanmasına neden olan zarfın üstünde “En iyi Kadın Oyuncu” yazıyor.

Törenin sunucusu Jimmy Kimmel ustalığını göstererek, dünyayı şoke eden olayın sorumluluğu üstlendi ve “Bunun için kendimi suçluyorum. İçine edeceğimi biliyordum. Bir daha gelmeyeceğime söz veriyorum” dedi.

İLGİLİ HABER89'uncu Oscar Ödülleri sahiplerini buldu89'uncu Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

 

İLGİLİ HABEROscar gecesinde Trump'a göndermelerOscar gecesinde Trump'a göndermeler

 

İLGİLİ HABER89'uncu Oscar Ödülleri'nde kim ne giydi?89'uncu Oscar Ödülleri'nde kim ne giydi?

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 18:1227.02.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more