Reklamsız Sözcü

Ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu! MEB Ehliyet sınavı ne zaman, giriş belgesi nereden alınır? (2017 MTSKS-4)

2017 MTSKS-4 ehliyet sınavı giriş yerleri belli oldu. MEB ehliyet sınavı ne zaman yapılacak, ehliyet sınavı giriş belgemi nereden alabilirim gibi soıruların yanıtları haberimizde. Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girebilecek. Peki ehliyet sınav girş belgesi nasıl alınır?

android-time 20:57 4 Ekim 2017
Ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu! MEB Ehliyet sınavı ne zaman, giriş belgesi nereden alınır? (2017 MTSKS-4)
2017 MTSKS-4 ehliyet sınavı giriş yerleri belli oldu. MEB ehliyet sınavı ne zaman yapılacak, ehliyet sınavı giriş belgemi nereden alabilirim gibi soıruların yanıtları haberimizde. Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girebilecek. Peki ehliyet sınav girş belgesi nasıl alınır?

Sürücü adayları 2 saat süren ehliyet sınavında ter dökecek. 2017 yılının 4. ehliyet sınavı giriş yerlerti belli oldu. Adaylar kimlikleri ve ehliyet sınav giriş belgesi ile MTSKS-4 sınavına girecekler. Ehliyet sınav giriş yerleri belli oldu. Peki ehliyet sınavı ne zaman? İşte yanıtı…

EHLİYET SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN ALINIR?

Heyecanla beklenen sınav giriş yerleri belli oldu. Ehliyet sınav giriş belgeleri sürücü kurlarından alınabiliyor. Sürücü kursları sınav giriş belgenizi onaylatarak sizlere elden ulaştırıyor. Sürücü kursunu arayarak belgenizin hazır oluup olmadığını öğrenin. Kimliğiniz ve bu belge olmadan MTSKS-4 ehliyet sınavına giremezsiniz.

EHLİYET SINAVI NE ZAMAN?

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan kursiyerler, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Daha sonra ehliyet sınavında başarılı olanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor.

2017/MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)

2017/MTSKS-5 23 ARALIK 2017(saat 14.00)

ehliyet-sinavi-sonuc

EHLİYET SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaktır. Direksiyon sınavları önceki sınav tarihlerine bakıldığında, sonuçların açıklanmasından 15 ya da 22 gün sonra gerçekleştirildiği görülmektedir. Direksiyon sınavı esnasında sizin ile birlikte araca binecek olan yetkililer, aracı çalıştırmanızdan hız kurallarına uyup uymamanıza, eğimli yolda aracı hareket ettirebilmenizden geçiş kurallarına uyup uymamanıza göre pek çok değerlendirme kriterlerine göre size puan verecektir. Direksiyon sınavından başarılı olmak için gerekli olan minimum 70 puanı alamayan adaylar için direksiyon sınavına toplamda 4 defa girme hakkı bulunmaktadır.

İLGİLİ HABERHaftada 1 günümüz trafikte kayboluyorHaftada 1 günümüz trafikte kayboluyor
EHLİYET ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan kursiyerler, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Kayıt şartları aşağıdaki gibi..

a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.

b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.

c. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak. ( Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokul ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman Jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)

ç. A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sınıfı için en az ilkokul düzeyinde eğitim almışolmak.

d. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen “sürücü olur” sağlık raporualmış olmak.

e. “Sabıka kaydının olmadığına dair” dilekçeyi kurs müdürlüğüne vermek.

f. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

g. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğrafını Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

ğ. Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more