Reklamsız Sözcü

TEOG yerleştirme sonuçları www.meb.gov.tr adresinde! MEB TEOG sonucu sorgulama ekranı! (E-Okul giriş)

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara www.meb.gov.tr adresinden ve e-okul girişi yaparak ulaşılabilecek. MEB TEOG yerleştime sonuçlarını aşağıda paylaştığımız linkten sorgulayabilirsiniz. İşte TEOG yerleştirme sonuçları ve MEB e-okul giriş sayfası...

android-time 18:42 7 Ağustos 2017
TEOG yerleştirme sonuçları www.meb.gov.tr adresinde! MEB TEOG sonucu sorgulama ekranı! (E-Okul giriş)
TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara www.meb.gov.tr adresinden ve e-okul girişi yaparak ulaşılabilecek. MEB TEOG yerleştime sonuçlarını aşağıda paylaştığımız linkten sorgulayabilirsiniz. İşte TEOG yerleştirme sonuçları ve MEB e-okul giriş sayfası...

MEB TEOG yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. E-okul giriş sayfasından sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Onbinlerce öğrencinin gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı’nda, okul tercihlerini yapan öğrenciler TEOG yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Lise eğitimi alacak olan onbinlerce öğrencinin TEOG yerleştirme sonuçları saat 19.00’da açıklanıyor. TEOG yerleştirme sonuç sayfası ve MEB e-okul giriş sayfası haberimizde. Yerleştirme sonuçları aynı zamanda www.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilir.

TEOG YERTLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanların eşit olması halinde, AOSP, eşitliğin devam etmesi hâlinde sırasıyla 8'inci, 7'nci ve 6'ncı sınıflardaki YBP üstünlüğü, eşitliğin devam etmesi hâlinde tercih önceliği, yine eşitliğin devam etmesi hâlinde okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı, bunların da eşit olması hâlinde ise öğrencinin doğum tarihine göre yaşça küçük olanların önceliği dikkate alınıyor. 7 Ağustos tarihinde de yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak. 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde ise yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek.

E-OKUL GİRİŞ SAYFASI!

TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları MEB'in internet sitesinden görebilecek. TEOG yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr/ http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr/ adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

teog-meb-gov-tr

BOŞ KONTENJANLAR VE NAKİL

Okulların boş kontenjanları, 11 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilecektir.
Yerleştirmeye esas nakil işlemleri için tercih başvurular ise,

• 14-18 Ağustos 2017,
• 21-25 Ağustos 2017,
• 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde olmak üzere 3 kez yapılacaktır.

Yerleştirmeye esas nakil işlemlerinin sonuçları,

• 21 Ağustos 2017
• 28 Ağustos 2017
• 8 Eylül 2017 tarihlerinde e-okul.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

yerlestirme-sonuclari-e-okul

OKULLAR TEOG DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERECEK

Uğur TEOG Tercih Ofisleri ile hedef öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunulması amaçlanıyor. Uğur Okullarının 104 okul, 13 kampüs ve tanıtım ofislerinde uygulanacak olan hizmet 12-24 Temmuz tarihleri arasında devam edecek. Tercih döneminde, Uğur Okulları uzman psikolojik danışmanlarının her öğrenciye özel olarak hizmet vereceği tercih ofisleri, tüm öğrencilere açık olacak. Hizmetten yararlanacak öğrenci ve velilerin ilgili okul, kampüs ya da tanıtım ofisini arayarak randevu almaları yeterli olacak. Uğur TEOG Tercih Ofisleri hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

TEOG yerleştirme sonuçları MEB resmi internet sitesinde açıklandı. Öğrenciler TEOG yerleştirme sonuçlarını www.meb.gov.tr adresinden veya e-okul girişi yaparak öğrenebilir.

Son güncelleme: android-time 20:3207.08.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more