Reklamsız Sözcü

Metro Market’in ‘Hayır’lı reklam filmi için flaş iddia

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Metro Market'in içinde 'HAYIR' sözü geçen reklamının yayından kaldırıldığını iddia ederek tepki gösterdi.

android-time 13:27 3 Şubat 2017

CHP'li Yarkadaş, içinde HAYIR sözü geçen... paylaşan: Sozcu
CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Metro Market'in içinde 'HAYIR' sözü geçen reklamının yayından kaldırıldığını iddia ederek tepki gösterdi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, iş ve reklam dünyasına “HAYIR demekten korkmayın; hayır hepimizi özgürleştirecek” diye seslendi. Kişisel Twitter hesabından METRO MARKET zincirinin çektiği iki reklam filmini yayınlayan Yarkadaş, “Şirket yönetimi içinde bol bol HAYIR geçen ilk versiyonu bir kez yayınladı sonra ise geri çekti” dedi.

İKİ REKLAMI DA YAYINLADI

Şirketin iktidarın gazabına uğramaktan korktuğu için reklamın 2. versiyonunu çektirdiğini belirten CHP’li Yarkadaş, şunları yazdı:

“Şimdi iki reklam yayınlanacağım… İkisini de METRO MARKET çektirdi.

İzlediğiniz 1 Nolu reklam TV’de bir kez yayınlandı ve yok edildi.

Neden mi?

Çünkü; 1 nolu reklamda kaliteyi arayanlar, kaliteli üretim yapabilmek için ürünleri inceliyor, ‘HAYIR OLMAZ, BU OLMAZ HAYIR ‘diyordu. Şirket HAYIR’lı reklamdan korktu ve geri çekti. Yerine 2 Nolu reklamı yayınladı. Korku dağları aşmış…

Türkiye böyle bir baskı ve korku ortamında referanduma gidiyor. Şirketler içinde HAYIR geçen reklamları yayınlamaktan korkuyor.
İktidarın gazabına uğramaktan çekinen şirket, 1. reklamın sonundaki kadının yerine 2.’de erkek oyuncu koyuyor.

Bu yüzden; korkuyu yenmek için HAYIR!

Ağız dolusu HAYIR demekten korkmayın… HAYIR hepimizi özgürleştirecek; beynimize ve yüreğimize vurulmak istenen kelepçeyi parçalayacak…”

“CESUR OLUN”

Öte yandan CHP’li Yarkadaş, iş dünyasına “referandum sürecinde cesur davranın” çağrısında bulunurken METRO MARKET yönetimine de seslendi.

METRO: ‘YAYINDAN KALDIRILMADI KADEMELİ OLARAK AZALTILDI’

Şirket kaynaklarından alınan bilgilere göre reklamın yayından kaldırılmadığı, rutin bir prosedür olarak yayın tarihinden itibaren kademeli olarak gösteriminin azaldığı bildirildi.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 13:3003.02.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more