Reklamsız Sözcü

5. Levent’te faizler dondu, vadeler uzadı

GYODER tarafından hayata geçirilen “Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye Kampanyasına” katılan 5. Levent, 60 ay 0 faiz ve 120 ay 0,45 ve 240 ay 0, 79 faiz oranları ile satışta

android-time 13:28 14 Mart 2017
5. Levent’te faizler dondu, vadeler uzadı
GYODER tarafından hayata geçirilen “Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye Kampanyasına” katılan 5. Levent, 60 ay 0 faiz ve 120 ay 0,45 ve 240 ay 0, 79 faiz oranları ile satışta

Torunlar GYO tarafından 2 Milyar TL yatırım tutarı ile inşa edilen İstanbul'un yeni semti 5. Levent TEM Alibeyköy kavşağında KİPTAŞ öncülüğünde geliştirilen 473 bin metrekare arazi üzerinde yükseliyor.

Yılın en iyi dönüşüm projesi olarak ödül alan 5. Levent' te Torunlar GYO tarafından satışa sunulan 2100 dairenin yanı sıra 5. Levent Çarşı, Büyükşehir Belediyesi lojman etabı, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Kampüsü, 2 okul ve 2 adet cami, 50 dönüm koruluk alan yer alıyor. Nisan 2015'te inşasına başlanan 5. Levent'te, 1+1 ila 1+4'e arasında değişen 50 farklı daire tipi satışa sunuluyor.

“İyi bir yaşam için daha fazlası” 5. Levent'te
Lokasyonu ve konsepti ile “daha iyi bir yaşam” vaadi sunan 5. Levent, geniş sosyal alanları ile İstanbul'un en iddialı projelerinden biri olarak dikkat çekiyor. 1,8 ve 1,5 emsal oranı ile düşük yoğunluklu tasarlanan proje 110 bin metrekarelik peyzaj alanı ile İstanbul'un en yeşil semti olmaya hazırlanıyor.

5. Levent'te yaşayanların nitelikli zaman geçirebilmeleri için zengin sosyal donatı alanlarına özel önem veriliyor. Yaya yollarının yanı sıra koşu parkurları, bisiklet yolu, süs havuzu ve göletler; dinlenme alanları, kır kahvesi, festival meydanı, amfi tiyatro, basketbol, futbol sahası ve tenis kortları 5. Levent sakinlerinin hem spor hem de sosyalleşme alanları olarak tasarlandı. Çocukların açık havada güvenle oynayabilmeleri için çim aktivite alanı, çocuk oyun alanları ve macera temalı park alanı yine proje içinde yer alan sosyal alanlar olarak dikkat çekiyor. Projede engellilerin de tüm sosyal donatılardan maksimum derecede yararlanabileceği şekilde bir tasarım uygulanıyor.

5. Levent'te yeşil dönüşüme de özel önem verildi. Semtin ortasında büyük bir park olacak şekilde peyzaj tasarımı yapıldı. 200 farklı türde 2000’den fazla ağacın dikileceği 5. Levent'te; lavanta ve meyve bahçeleri, mevsimlik çiçeklerin yetiştirildiği sera, yasemin arkatlı yollar ve endemik bitkilerin yer alacağı piknik alanları doğa ile iç içe bir yaşamı deneyimletmek üzere kurgulandı. Projenin yanı başında yer alan 50 dönümlük 5. Levent korusu ise tüm İstanbulluların soluklanabileceği bir sosyal alan olmaya hazırlanıyor.

Proje içinde cadde konseptindeki 5. Levent Çarşı ise semt sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, market, kafe, restoranlar ve mağazaları ile sosyalleşebilecekleri ulaşılabilir bir yaşam alanı olarak kurgulandı.

Merkezi konumuyla dikkat çeken 5. Levent, İstanbul'un iş merkezi Levent ve Maslak'a 7 km'lik uzaklığı ile şehrin ana arterlerine kolayca erişim imkânı da sunuyor. Mevcut ve planlanan dev ulaşım projelerinin kesişim noktasında yer alan 5. Levent, metro hatlarına olan yakınlığıyla da sakinlerine kolay ulaşım imkanı sağlayacak. Yakın gelecekte hayata geçirilecek Mecidiyeköy-Mahmutbey, İstinye-Seyrantepe-Akşemsettin, Levent-Sanayi Mahallesi-Akşemsettin, Gayrettepe-3.Havaalanı, Alibeyköy-Eminönü hatlarıyla şehrin her yerine kolaylıkla ve hızla ulaşılabilen, merkezi bir semt niteliğine sahip olacak. 5. Leventlilerin metro hatlarını kullanımını kolaylaştırmak ve teşvik etmek için 50 metrelik bir panoramik asansör ve bağlantı tüneli de inşa ediliyor. İhale süreci devam eden Anadolu yakasına ulaşımı kolaylaştıracak 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin Avrupa yakası çıkışı da 5. Levent önündeki kavşaktan planlanıyor.

Son güncelleme: android-time 14:3014.03.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more