Reklamsız Sözcü

Anadolu yakasında uygun fiyata ev alınabilecek ilçeler!

İstanbul’un sakin bölgesi olarak bilinen Anadolu Yakası’nda konut fiyatları oldukça yüksek. Ancak bölgenin gelişmekte olan ilçelerinde uygun fiyata ev bulabilmek mümkün.

android-time 17:51 10 Ağustos 2017
Anadolu yakasında uygun fiyata ev alınabilecek ilçeler!
İstanbul’un sakin bölgesi olarak bilinen Anadolu Yakası’nda konut fiyatları oldukça yüksek. Ancak bölgenin gelişmekte olan ilçelerinde uygun fiyata ev bulabilmek mümkün.

Anadolu Yakası'nın gelişmekte olan ilçelerinden Sancaktepe, Çekmeköy, Ümraniye ve Sultanbeyli gibi ilçelerinde satılık konut fiyatları 200 bin TL ila 450 bin TL arasında değişiyor. İşte Zingat.com'un Bölge Raporu verilerine göre Anadolu Yakası'nda uygun fiyata ev satın alabileceğiniz ilçeler…

Sancaktepe
İstanbul'un gelişmekte olan ilçelerinden biri olan Sancaktepe, birçok markalı konut projesinin de tercihi durumunda. Bölgede yer alan markalı konut projeleri, ilçenin çehresinin değişmesini de sağladı. Gayrimenkul geliştiricilerinin Sancaktepe'ye olan ilgisi, emlak fiyatlarına da yansıyor. Bölgede 2015 yılında 1.609 TL olan konut metrekare fiyatları 2017 yılında 2 bin 333 TL oldu. Bu bölgeden satın alınan bir konutun ortalama satış fiyatı 233 bin TL. Sancaktepe'den satın alınan bir konutun yatırım geri dönüş süresi ise 17 yıl.

Çekmeköy
Lüks villa projeleriyle dikkat çeken Çekmeköy'de, birçok konut projesi de bulunuyor. Bölgede 2015 yılında 1.987 TL olan konut metrekare fiyatları 2017'de 2 bin 935 TL'ye yükseldi. Çekmeköy'de konut fiyatları 220 bin TL ila 367 bin TL arasında değişiyor. Lüks villa projelerin fiyatları ise konutun büyüklüğüne ve sosyal olanaklarına göre değişiklik gösteriyor. Bu bölgeden alınan bir konutun konut yatırım geri dönüş süresi ise 23 yıl.

Ümraniye
Anadolu Yakası'nın en kalabalık ilçesi olan Ümraniye, İstanbul'un eski ancak son yıllarda değerlenen ilçelerinden biridir. İlçede hayata geçirilen ulaşım projeleri ve devam eden kentsel dönüşüm süreci emlak fiyatlarında da yükselişe neden oldu. Göç alan bir ilçe olan Ümraniye'de konut fiyatlarındaki yükseliş dikkat çekiyor. Bölgede 2015 yılında 2 bin 319 TL olan metrekare fiyatları, 2017 verilerine göre 3 bin 547 TL'ye yükselmiş durumda. Ümraniye'de satılık konut fiyatları 266 bin TL ila 443 bin TL arasında değişiyor. Ümraniye'den satın alınan bir konutu yatırım geri dönüş süresi ise 21 yıl.

Sultanbeyli
İstanbul'un gelişen ilçelerinden biri olan Sultanbeyli'de uygun fiyata konut sahibi olmak mümkün. Bölgede 2015 yılında 2 bin TL olarak satılık konut metrekare fiyatları 2017'de 2 bin 776 TL oldu. Satılık konut fiyatları ise 208 bin TL ila 348 bin TL olarak değişiyor. Bölgenin konut yatırım geri dönüş süresi ise 18 yıl.

Kaynak: Zingat

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more