Reklamsız Sözcü

Ankara’nın emlakta en hızlı kazandıran ilçeleri

Uzun vadede yatırım yapmak isteyenlerin tercihi olan emlak sektöründeki fiyat değişimleri birçok kriterden etkileniyor. Kârlı ve doğru bir emlak yatırımında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri ise konut yatırım geri dönüş süresidir.

android-time 09:01 27 Ekim 2017
Ankara’nın emlakta en hızlı kazandıran ilçeleri
Uzun vadede yatırım yapmak isteyenlerin tercihi olan emlak sektöründeki fiyat değişimleri birçok kriterden etkileniyor. Kârlı ve doğru bir emlak yatırımında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri ise konut yatırım geri dönüş süresidir.

Amortisman olarak da bilinen konut yatırım geri dönüş süresi; gayrimenkul yatırımının yıllar içerisinde sağlayacağı kira geliriyle ortaya çıkıyor.

Geri dönüş süresini hesaplamak için yatırımın bugünkü değerinin, aylık kira gelirine bölünmesi gerekiyor. Konut yatırım geri dönüş süresini konutun yer aldığı lokasyondaki gayrimenkul hareketliliği, metrekare fiyatları, ulaşım projeleri, hastane ya da üniversite gibi kriterler belirliyor.

Bu sebeple kârlı bir gayrimenkul yatırımında geri dönüş süresi baz alınarak, mümkün olduğunca kiralama oranlarının yüksek olduğu bölgeler ve gayrimenkuller tercih edilmelidir.

Son yıllarda Ankara'da kentsel dönüşüm çerçevesinde hayata geçirilen inşaat projeleriyle birlikte şehrin Kızılay, Çankaya, Bahçelievler gibi popüler bölgelerinin yanı sıra Altındağ, Mamak, Keçiören gibi ilçeleri de ön plana çıkmaya başladı. Özellikle Ankara'da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin yöneldiği bu bölgeler, konut yatırım geri dönüş süreleriyle de dikkat çekiyor. İşte Ankara'nın konut yatırım geri dönüş süresi en kısa olan ve en hızlı kazandıran ilçeleri…

Altındağ
Ankara'nın en hızlı kazandıran ilçelerinin başında 16 yıl konut yatırım geri dönüş süresiyle Altındağ geliyor. Altındağ'da satılık konut ortalama fiyatı ise 133 bin 299 TL.

Etimesgut
En hızlı kazandıran ilçeler listesinde Altındağ'ı 18 yıl konut yatırım geri dönüş süresiyle Etimesgut takip ediyor. Etimesgut'ta satılık konut ortalama fiyatlarına bakıldığında ise 172 bin 404 TL olduğu görülüyor.

Mamak
Mamak da 18 yıl konut yatırım geri dönüş süresiyle listenin başlarından yer alıyor. Mamak'da satılık konut fiyatları 96 bin TL ila 157 bin TL arasında değişiyor.

Çankaya
Konut yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olan Çankaya'da satılık konut ortalama fiyatlarına bakıldığında ise 233 bin 576 TL olduğu görülüyor.

Gölbaşı ve Keçiören
Ankara'nın Gölbaşı ve Keçiören ilçeleri de 19 yıllık konut yatırım geri dönüş süresiyle en hızlı kazandıran ilçeler arasında yer alıyor. Gölbaşı'nda satılık konut fiyatları 146 bin TL ila 244 bin TL arasında değişiyor. Keçiören'de ise satılık konut fiyatları 105 bin TL ila 175 bin TL arasında.

Kaynak: Zingat

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 10:0327.10.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more