Reklamsız Sözcü

Türkerler ve Gama’ya ödül

Türkerler Holding’in, Gama ile ortak yürüttüğü 1.4 milyar Dolar’lık İzmir Bayraklı ve Kocaeli şehir hastaneleri projeleri, Orta ve Doğu Avrupa’da “En İyi Kamu-Özel Sektör İşbirliği Projeleri” seçildi.

android-time 14:35 13 Haziran 2017
Türkerler ve Gama’ya ödül
Türkerler Holding’in, Gama ile ortak yürüttüğü 1.4 milyar Dolar’lık İzmir Bayraklı ve Kocaeli şehir hastaneleri projeleri, Orta ve Doğu Avrupa’da “En İyi Kamu-Özel Sektör İşbirliği Projeleri” seçildi.

İzmir Bayraklı ve Kocaeli şehir hastaneleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Project Finance Awards kapsamında ödül aldı.

Londra'da düzenlenen törende “En İyi PPP” ödülünü alan Türkerler Holding Sağlık Yatırım Grup Başkanı Sevgin Mısırlı,“Türkerler Holding olarak ülkemize uluslararası düzeyde ödül alan projeleri gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz” dedi. İzmir ve Kocaeli projeleri için yurtdışından 1.1 milyar Dolar kredi sağladıklarını kaydeden Mısırlı, “Bu finansmanın 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından sağlanması çok anlamlıdır. Türkiye ve Türkerler'e olan güvenin bir yansımasıdır. Kredi, çok ciddi uluslararası kuruluşlar olan; Amerikan (OPIC) ve Kanada (EDC) Exim'i ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (EBRD) çok düşük maliyetle alınması yönüyle de çok değerlidir. Bu büyük finansmanın anlaşmasını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğiyle, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde imzaladık. Türkerler Holding adına kendilerine verdikleri destek için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

İzmir Bayraklı ve Kocaeli şehir hastanelerinin toplam yatırım bedeli 1.4 milyar Dolar

İzmir Bayraklı’ da Kamu-Özel Sektör İşbirliği (PPP) kapsamında inşaatına başlanan 611 bin metrekare kapalı alana sahip entegre sağlık kampüsü 2 bin 60 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük 3. hastanesi olacak.Kocaeli Şehir Hastanesi ise 335 bin 600 metrekare kapalı alan ve bin 180 yatak kapasiteli olacak. İzmir Bayraklı Projesinin yatırım bedeli 900 milyon Dolar ve Kocaeli Projesinin yatırım bedeli ise yaklaşık 500 milyon Dolar. Yatırımları Türkerler ve Gama yapacak ve 25 yıl işletecek.

Son güncelleme: android-time 19:3713.06.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more