Reklamsız Sözcü

FETÖ’nün sağlık ayağına dava!

Adana'da aralarında meslekten ihraç edilen ve görevden alınan doktorların da bulunduğu 13 sağlık çalışanı hakkında “Silahlı örgüt üyesi olmak” suçundan dava açıldı.

Mehmet SERBES
android-time 18:39 2 Şubat 2017
FETÖ’nün sağlık ayağına dava!
Adana'da aralarında meslekten ihraç edilen ve görevden alınan doktorların da bulunduğu 13 sağlık çalışanı hakkında “Silahlı örgüt üyesi olmak” suçundan dava açıldı.

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında biri tutuklu 6'sı kadın 13 sağlık çalışanı hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15'er yıl hapis istemiyle dava açıldı. Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan davanın iddianamesinde aralarında İranlı bir doktorunda bulunduğu şüphelilerin FETÖ'nün hiyerarşik yapısı içinde yer aldıkları ve gizli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları belirtildi.

İLGİLİ HABERBeytüşşebap Kaymakamı Güntepe FETÖ'den tutuklandıBeytüşşebap Kaymakamı Güntepe FETÖ'den tutuklandı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'yle bağlantısı olduğu öne sürülen doktor ve sağlık personeli hakkında sürdürülen soruşturma tamamlandı. Şüphelilerin, örgüt üyeleri arasındaki gizli iletişimde kullanılan ByLock isimli programı kullandığı aktarılan iddianamede, çeşitli ve sürekli eylemlerle şüphelilerin terör örgütünün hiyerarşik yapısı içerisinde yer aldığının anlaşıldığına dikkat çekildi.

İLGİLİ HABERFETÖ liderinin yeğeni tutuklandıFETÖ liderinin yeğeni tutuklandı

İddianamede bazı şüphelilerin örgüte ait ve örgütün insan kaynağı elde etmek için kullandığı okul ve dershanelerde çocuklarına eğitim aldırdıklarına vurgu yapıldı. Savcı değerlendirme bölümünde şu görüşlere yer verdi. “Şüphelilerden bazılarının ise FETÖ/PDY silahlı terör örgütü elebaşının talimatları doğrultusunda örgüt üyeleri tarafından kurulan, yasal görünüm altında bankacılık faaliyeti gösteren, örgüte finans sağlamak ve insanların dini duygularını istismar ederek elde ettiği paraları terör örgütüne aktarılmasında kullanıldığı belirlenen Bank Asya'da hesap hareketleri olduğu tespit edildi.” Sanıklar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more