Reklamsız Sözcü

FETÖ’nün verdiği o pozun şifresi çözüldü!

FETÖ/PDY kurucusu ve lideri Fetullah Gülen'in Amerikan Wall Street Journal Gazetesi’ne 15 Temmuz'un yıldönümünde verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. İstihbarat birimlerine göre söz konusu fotoğrafta tam 3 'mesaj' var.

android-time 07:30 24 Temmuz 2017
FETÖ’nün verdiği o pozun şifresi çözüldü!
FETÖ/PDY kurucusu ve lideri Fetullah Gülen'in Amerikan Wall Street Journal Gazetesi’ne 15 Temmuz'un yıldönümünde verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. İstihbarat birimlerine göre söz konusu fotoğrafta tam 3 'mesaj' var.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan Wall Street Journal Gazetesi'ne verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın, örgüte şifreli mesajlar içerdiği tespit edildi. Habertürk gazetesinden Fevzi Çakır’ın haberine göre istihbarat birimleri, bununla ilgili çalışma yürüterek fotoğrafın şifrelerini çözdü. FETÖ'nün önceki mesajları da dikkate alınarak çözümlenen şifrelerde, Gülen'in fotoğrafla 3 mesaj ilettiği belirlendi.

AYYAKKABI İLE BATI’YA MESAJ

İstihbarat birimlerine göre, FETÖ elebaşısı Gülen, İslami değerleri hiçe sayıp seccadeye ayakkabılarıyla basarak ABD ve Batı'ya “Radikal değiliz, kutsiyetlerimiz yok, şekilsel hususları dert etmiyoruz. Yükselen radikalizme karşı bizi kullanın” mesajını iletti. Fotoğrafta arkada kütüphane olmasının da “İlimliyiz, önceliğimiz ilim” mesajı vermeyi amaçladığı belirtildi.

feto-rotaŞİİRLE ÖRGÜTE MESAJ

Geniş açı çekilen fotoğrafta odada bulunan televizyon ekranında, “Bizim için ümit oldunuz, şimdilerde şölen var bahçelerde, bahardan ses geliyor perde perde, aceleci acele edip dursun, beklenen mutluluk biraz ileride” sözlerine yer verilmişti. Gülen'in bu sözler ile örgüt tabanındaki çözülmeleri önlemeyi ve mensuplarının itirafçı olmalarını engellemeyi amaçladığı değerlendirildi. Umutsuzluğa kapılan örgüt tabanına bu sözlerle, “Deşifre olmayın, itirafçı olmayın, umutsuzluğa kapılmayın” mesajları illetildiği kaydedildi. Gülen'in, ABD'nin en etkili gazetelerinden birine röportaj vererek tabanına ve kamuoyuna “ABD yanımızda, hâlâ güçlüyüz” mesajını vermek istediği ifade edildi.

EKRANDAKİ RAKAMLA TARİH VERİYOR!

Televizyondaki 00.11 rakamının ise FETÖ elebaşısı Gülen'in “seçilmişlik sendromundan” kaynaklanan bir saplantı olduğu değerlendiriliyor. Gülen'in, bununla kasım ayını işaret ettiği, örgüt tabanına, kasım ayında kurtulacakları mesajını verdiği belirtiliyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminden beri sürekli yeni tarihler açıklayan örgütün, bu yolla mensuplarının motivasyonunu diri tutmayı ve örgüt içi çözülmelerin önüne geçmeyi hedeflediği kaydediliyor.

İLGİLİ HABERAblalara, 'Fethullah Gülen gey mi?' diye sormuşlarAblalara, 'Fethullah Gülen gey mi?' diye sormuşlar

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:1725.07.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more