Reklamsız Sözcü

Gökmen Ulu ve Mediha Olgun gözaltına alındı

Dün sabah Sözcü'ye yönelik düzenlenen algı operasyonunda sozcu.com.tr Sorumlu Haber Müdürü Mediha Olgun ile Sözcü İzmir muhabiri Gökmen Ulu gözaltına alındı.

android-time 18:03 19 Mayıs 2017
Gökmen Ulu ve Mediha Olgun gözaltına alındı
Dün sabah Sözcü'ye yönelik düzenlenen algı operasyonunda sozcu.com.tr Sorumlu Haber Müdürü Mediha Olgun ile Sözcü İzmir muhabiri Gökmen Ulu gözaltına alındı.

Arkadaşımız Mediha Olgun dün sabah saatlerinde evinden gözaltına alınarak Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına götürülmüştü. Akşam saatlerinde de İzmir muhabirimiz Gökmen Ulu, İzmir’de gözaltına alındı.  Sabahtan bu yana İzmir’deki evinde bekleyen Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu’nun evinde polisin arama başlattığı bildirildi

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'ndan Sözcü'ye ziyaretKılıçdaroğlu'ndan Sözcü'ye ziyaret
Muhabirimiz Gökmen Ulu evinin önünde gazeticilere yaptığı açıklamada ” Bu konuda bize ulaşan hiçbir şey yok bende basından öğrendim bekliyorum şu an evdeyim şuana kadar gelen giden yok bizim avukatımız açıklama yaptı. Biz gazeteciyiz evrensel meslek ilkelerine sıkı sıkıya bağlı tertemiz yaşayan tertemiz ölecek olan gazeteciyiz eğer yine son yıllarda benzerlerinde olduğu gibi gazetecilik suç olacaksa gazetecilik suç değildir. Hepsine spekülasyonların daha fazlasına biz gereken cevapları zaten verdik Avukatımız Celal Ülgen de açıklama yaptı. Bizim mücadele ettiğimiz terör örgütlerinden FETÖ bu ülkeye büyük kötülükler yaptığında biz gazeteciler olarak bu hakikatleri yazdık. Basından öğreniyorlardı insanlar haklarında çıkan kararları haberleri yoktu. Benim hiçbirşeyden haberim yok sizlerle beraber bekliyorum” dedi.Yaklaşık iki saat apatmanın önünde duran Gökmen Ulu, daha sonra kendisine ulaşan “Gözaltı kararı yok” haberinin ardından evine çıktı. 

 

TESLİM OLMAK İSTEDİ POLİS GÖNDERMEDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu’nun sürdürdüğü soruşturmada adı gözaltı listesinde olduğu söylenen Gökmen Ulu, saat 17.00’da yaptığı açıklamada kendisinin gözaltına alınmadığını, haberleri ihbar kabul ederek teslim olmak üzere İzmir Adliyesi’ne gideceği söyledi ve Avukatı Murat Ergün, CHP İzmir milletvekilleri ile birlikte arabayla yola çıktıktan kısa bir süre sonra polisler tarafından duruduldu. İzmir Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kendilerinin de Savcılık talimatını beklediklerini, talimat gelir gelmez evde arama ya da gözaltı işlemi yapacaklarını vurgulayarak, Gökmen Ulu’dan eve geri dönmesini istedi. Ulu, avukatı ile birlikte döndü.

İLGİLİ HABERSözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'dan açıklamaSözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'dan açıklama

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP İzmir milletvekilleri Tacettin Bayır, Musa Çam, Atila Sertel, Aytun Çıray, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) yöneticileri, Türkiye Gazeteciler Sendikasi İzmir şubesi yöneticileri eve gelerek Ulu’ya destek verdi. CHP’li Sındır, “Sözcü Gazetesi’ni FETÖ’yle aynı kefeye koymak bir ironinin göstergesi. Gökmen Ulu’nun FETÖ ile bir bağlantısının olması imkansız. Bizler de Sözcü Gazetesi’ni ve yazarlarını takip ediyoruz. Bu yapılanlar aslında Cumhuriyet’e yapılan saldırı özelliği tayıyor. Destek vermek için biz de buraya geldik” dedi.

İLGİLİ HABERSözcü A Takımı algı operasyonuna karşı TEK YÜREKSözcü A Takımı algı operasyonuna karşı TEK YÜREK

 

“SAĞLIK RAPORUNUN ARDINDAN EMNİYETE GÖTÜRELECEK”

Muhabirimiz Gökmen Ulu’nun yanında bulunan muhabirimiz Bora Erdin ise yaptığı açıklamda; Sabah 8.30’da dair evinde arama yapılacağına dair bilgi alınan Gökmen Ulu, akşam 17.20 civarında avukatı eşliğinde basın açıklaması yaparak, emniyet çalışanları gelmediği için kendisi gitme kararı aldı. 17.40’da emniyet yetkilileri gelerek kendisinin gitmesine gerek olmadığını birazdan arama yapılacağını söyledi. 17.40’tan bu yana evinde arama yapılıyor. Arama sonrasında Gökmen Ulu sağlık raporu için hastaneye götürüldü. Ardından emniyete götürülecek” dedi.

Son güncelleme: android-time 07:0820.05.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more