Sözcü Plus Giriş

Göksel Gümüşdağ kimdir? Göksel Gümüşdağ hakkında başkanlık iddiaları…

Kadir Topbaş'ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için Göksel Gümüşdağ'ın adı geçmeye başladı. Peki şu an Başakşehir Spor Kulübü'nün başkanlığını yapan Göksel Gümüşdağ kimdir? Göksel Gümüşdağ nereli?

Sozcu.com.tr
10:08 -
Göksel Gümüşdağ kimdir? Göksel Gümüşdağ hakkında başkanlık iddiaları…

Geçtiğimiz günlerde aniden gelen Kadir Topbaş’ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başkanlık için farklı isimlerin adı geçmeye başladı. Peki adı geçen isimlerden olan Göksel Gümüşdağ kimdir?

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ KİMDİR?

10 Ekim 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Göksel Gümüşdağ, Makedonya göçmeni olan bir aileye mensutur. Anadolu Üniversitesi mezunu olan Göksel Gümüşdağ, Gümüşdağ Elektronik’in yönetim kurulu başkanıdır. Siyasete 2002 yılında Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği -Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak giren Göksel Gümüşdağ, Küçükçekmece ilçesi Belediye meclis üyeliği, grup başkanvekilliği görevinden sonra 2004’te İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine ve eğitim, gençlik spor ve kültür komisyonu başkanlığına, 2007, 2009 ve 2014 yıllarında ise İBB Meclis’i ikinci başkan vekilliğine seçildi ve halen bu görevde yer almaktadır.

ŞU AN BAŞAKŞEHİR SPOR KULÜBÜ BAŞKANI

2014’ten beri Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığını 2017 yılında Dursun Özbek’e devreden Gümüşdağ, şimdi İstanbul Başakşehir Spor kulübü başkanlığını yapmaktadır.
İstanbul Bilgi Üniversitesi mütevelli heyeti üyesi olan Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yeğeni Müge Gülbaran ile evli ve 2 çocuk babası.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more