Reklamsız Sözcü

İdam mahkumu muamelesi görüyoruz

78 gündür tutuklu olan Arkadaşlarımız Cezaevinden mesaj gönderdi

android-time 02:51 12 Ağustos 2017
İdam mahkumu muamelesi görüyoruz
78 gündür tutuklu olan Arkadaşlarımız Cezaevinden mesaj gönderdi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mediha Olgun ile Bakırköy Cezaevi'nde görüştü. Olgun şu mesajları gönderdi:

ADALETE İNANIYORUM: Ben halen adalete inanıyorum. ‘Bir sabah uyanacağız ve bu kötü rüya bitmiş olacak' diye düşürüyorum. Ülkem bunları hak etmiyor. Tutuksuz yargılanma esas olmalı. Benim hiçbir vatan haini, insanlık düşmanıyla işim olmadı, olamaz.

AİLELER CEZALANDIRILIYOR: Aile görüşü 35 dakika ile sınırlı, çok kısa. Açık görüş 2 ayda, telefon hakkı da 2 haftada bir uygulanıyor. Ağırlaştırılmış müebbetle yatanlara ne uygulanıyorsa bize de aynısı uygulanıyor. İdam mahkumu muamelesi görüyoruz. Ailelerimiz de cezalandırılıyor. Her şey yasak. Mektup yasak. Kitap sınırlı sayıda veriliyor.

Menzilimiz Atatürk'ün uygarlık yolu

ÖZGÜR Özel ve Veli Ağbaba ile Silivri Cezaevi'nde görüşen muhabirimiz Gökmen Ulu şu mesajları gönderdi:

ATATÜRK'ÜN YOLU: Bizim menzilimiz Atatürk'ün açtığı uygarlık yoludur. Başka neyle karşılaşırsak karşılaşalım bu hedeften dönmeyiz. Buradan sakin bir gözle Türkiye'yi izliyoruz. Her gün inanılmaz şeyler görüyoruz ama maalesef ülkede bu yaşananlara şaşırmıyoruz. Her gün ülkenin yeni bir felaket ve şok edici yeni bir olayla karşılaşması kimseyi şaşırtmıyorsa, bunun üzerinde düşünmek lazım.

ADALETİN İFLASI: Maalesef gerçekleri yazdığımız için baskıya ve zulme uğruyoruz. Bir ülkede gazetecilerin mesleklerini yaptıkları için zindanlarda tutulması o ülkede adalet ve demokrasinin iflasının en net göstergesidir.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more