Reklamsız Sözcü

‘Sözcü’ye yönelik operasyon doğrudan Türkiye’ye yapılmıştır’

Kılıçdaroğlu: Sözcü'ye yapılan operasyon Türkiye'ye yapılmış operasyondur.

android-time 12:10 19 Mayıs 2017
‘Sözcü’ye yönelik operasyon doğrudan Türkiye’ye yapılmıştır’
Kılıçdaroğlu: Sözcü'ye yapılan operasyon Türkiye'ye yapılmış operasyondur.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü’ye yönelik algı operasyonunun değerlendirdi. Kılıçdaroğlu “Sözcü’ye yönelik bu operasyon doğrudan Türkiye’ye yapılmıştır. Ankara ve İstanbul’daki 19 Mayıs yürüyüşlerinden bizzat Sözcü’nün genel merkezini giderek ziyaret edeceğim” dedi.

Sözcü Gazetesine düzenlenen operasyona tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bu sabah aldığımız bir haber gerçekten bizi derinden yaraladı. Sözcü’ye yapılan operasyonun kabul edilemez. Sözcü’ye yapılmış operasyon Türkiye’ye yapılmış operasyondur. Medya üzerinde bu kadar baskıyı Türkiye kaldıramaz. Dolayısıyla buradan ayrıldıktan sonra İstanbul’da Sözcü’yü de ziyaret edeceğim. Onların yanında olduğumuzu her ortamda ifade ettim. Yine onların yanına giderek ifade etmeye devam edeceğim. Bütün yargı mensuplarına çağrı yapıyorum, siz adalet dağıtmakla yükümlüsünüz. Sizin bulunduğunuz makamlar kutsal makamlardır. Bu makamlar siyasi otoriteye teslim edilemez. Siyasi otoritenin sopası olmaktan vazgeçin. Türkiye'ye adalet dağıtın. Eğer siz adalet dağıtamazsanız devleti çökertirsiniz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, yürüyüşte gençlerin şarkılarına eşlik etti. Grup marşlar söyleyerek, “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” sloganları attı. Polis yürüyüşün gerçekleştirildiği sokak ve caddelerde güvenlik önlemleri aldı. Öte yandan korteji takip etmek isteyen basın mensuplarıyla CHP’li gençler arasında arbede yaşandı.

 

Son güncelleme: android-time 16:2119.05.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more