Reklamsız Sözcü

Gaziantep Haberi: 186 DEAŞ hedefi vuruldu, 14 terörist öldürüldü

186 DEAŞ hedefi vuruldu, 14 terörist öldürüldü

android-time 08:41 1 Şubat 2017
186 DEAŞ hedefi vuruldu, 14 terörist öldürüldü
186 DEAŞ hedefi vuruldu, 14 terörist öldürüldü

SURİYE'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nda terör örgütü DEAŞ'a ait 186 hedef, karadan ve havadan ateş altına alındı, 14 terörist etkisiz hale getirildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 162 günden bu yana sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda, Özgür Suriye Ordusu ilerleyişini sürdürdü. Terör örgütü DEAŞ'a ait 163 hedef karadan ateş destek vasıtalarıyla, 23 hedef ise, Türk savaş uçaklarıyla vurularak imha edildi. 14 teröristin etkisiz hale getirildiği harekatın son durumuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:
"Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 163 DEAŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak bölgedeki terörist grupların faaliyetleri baskı altına alınmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından; Bab ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen 23 DEAŞ hedefine yönelik düzenlenen hava harekatı sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 21 bina, 1 karargah binası ve 1 bombalı araç imha edilmiştir. İcra edilen hava harekatı ve çatışmalarda 14 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir. DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından harekatın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 3 bin 550 el yapımı patlayıcı ve 55 mayın kontrollü olarak etkisiz hâle getirilmiştir." 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more