Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: Abdullah Gül: Karar, teröristlere avantaj sağlayacak ucuz bir şovdan ibaret

Abdullah Gül: Karar, teröristlere avantaj sağlayacak ucuz bir şovdan ibaret

android-time 18:49 2 Şubat 2017
Abdullah Gül: Karar, teröristlere avantaj sağlayacak ucuz bir şovdan ibaret
Abdullah Gül: Karar, teröristlere avantaj sağlayacak ucuz bir şovdan ibaret

 İSTANBUL DHA

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Amerika Birleşi Devletleri(ABD) Başkanı Donald Trump’un 7 ülkenin vatandaşlarının ABD’ye girişini yasaklayan kararnamesiyle ilgili Twitter adresinden açıklamalarda bulundu.

Abdullah Gül@cbabdullahgul resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada Abdullah Gül, seçim kampanyaları sırasında retorik temelde bir popülizm normal karşılanabileceğini ve tolere edilebileceğini vurgulayarak, "Ancak, Makamı üstlenmenin bedeli sorumlu bir şekilde ve ferasetle hareket etmektir. Aksi takdirde, bir yandan ülkenin itibar kaybına yol açarken diğer yandan insanları acıya ve yıkıma sürüklersiniz." dedi.

Gül açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"ABD, son Başkanlık kararlarıyla sadece kendi mirasını görmezden gelmekle kalmıyor; aynı zamanda demokrasi, insan hakları ve serbest ticaret gibi kendi öz değerlerini de yok sayıyor.

Bilhassa bunlar arasında en tartışmalı olan ve “Müslüman yasağı" olarak adlandırılan karar, yüce İslam dinini kendi sapkın ideolojileri için kullanan teröristlere avantaj sağlayacak ucuz bir şovdan ibaret."

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more