Reklamsız Sözcü

Konya Haberi: Ak Partili Sorgun: Ahmet Necdet Sezer de tarafsız değildi

Ak Partili Sorgun: Ahmet Necdet Sezer de tarafsız değildi

android-time 16:01 4 Şubat 2017
Ak Partili Sorgun: Ahmet Necdet Sezer de tarafsız değildi
Ak Partili Sorgun: Ahmet Necdet Sezer de tarafsız değildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Anayasa değişikliği paketindeki partili cumhurbaşkanlığını eleştirenlere, ''Daha önceki Cumhurbaşkanlarımız Turgut Özal ve Süleyman Demirel de partili cumhurbaşkanıydı, partileriyle bağları kopmadı ve taraflıydı. Ahmet Necdet Sezer de tarafsız değildi. Onun da tarafı vardı'' dedi.
Seçim bölgesi Konya'da basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, referandum için kampanya çalışmalarına başladıklarını söyledi. Anayasa değişikliğiyle ilgili 18 maddeyi MHP'nin desteğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçirdiklerini hatırlatan Sorgun, kampanya çalışmasının ise her iki partinin ayrı ayrı yürüteceğini belirtti.
Anayasa değişikliğindeki partili cumhurbaşkanlığı sistemini eleştirenlere cevap veren Sorgun, bağımsız olarak Cumhurbaşkanlığı'na seçilen Ahmet Necdet Sezer'inde bağımsız olmadığını ifade etti. Sorgun, ''Daha önceki Cumhurbaşkanlarımız Turgut Özal ve Süleyman Demirel de partili cumhurbaşkanıydı, partileriyle bağları kopmadı ve taraflıydı. Ahmet Necdet Sezer de tarafsız değildi. Onun da tarafı vardı. Yeni getirilen değişiklikte cumhurbaşkanlığı yürütmeyi temsil edecek, parlamento da yasamayı temsil edecek" dedi.
1 MİLYON 200 LİRALIK FATURA TEPKİSİ
Sorgun, CHP Adana Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı üyesi Elif Doğan Türkmen'in meclisteki 1 milyon 200 bin liralık faturaya da tepki gösterdi. Kendisinin 2016 yılında kullandığı tüm iletişim faturasının 5 bin 200 lira olduğunu hatırlatan Sorgun, ''Elif Doğan Türkmen'e yetişmek için daha 240 yıla ihtiyacım var'' diyerek espri yaptı. Sorgun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapılan harcamanın kanunsuz bir harcama olmadığı ve divan üyelerine verilen sınırsız hakkın kullanıldığı yönünde açıklamalarda bulunduğunu belirterek, ''Sınırsız kullanım ve yetkiden bahsediyor. Demek ki milletimiz bunlara yetki verse, ne olacağı ortada. Milletimiz de bunu bildiği için bu yetkiyi onlara vermiyor'' diye konuştu.

 

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more