Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: Anadolu yakasının trafiğine yeni çözüm

Anadolu yakasının trafiğine yeni çözüm

android-time 16:22 1 Şubat 2017
Anadolu yakasının trafiğine yeni çözüm
Anadolu yakasının trafiğine yeni çözüm

Ezgi ÇAPA/ İSTANBUL,(DHA)  İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un Anadolu yakasında, sahil yolunu E5 ve TEM otoyoluna entegre edecek ulaşım projesi için çalışmalara başladı. Proje kapsamında, Bostancı Kayışdağı arasında yeni bir yol inşa edilecek. D-100 (E-5) Karayolu Kuzey Güney yan yolları yapılacak. D-100 Karayolu altına yapılacak alt geçitle yan yollar birbirine bağlanacak.
BOSTANCI KAYIŞDAĞI ARASINDA YENİ BİR YOL YAPILACAK
Proje ile E-5 Karayolu Kozyatağı – Küçükyalı trafiğinin rahatlaması amaçlanıyor. Çalışmalar kapsamında öncelikle Bostancı Kayışdağı arasında hızlı ve doğrudan ulaşım sağlayacak yeni bir güzergahta yol yapılacak. Maltepe Çamaşırcı Deresi boyunca yapılacak yeni yol 2 gidiş 2 geliş toplam 4 şerit olmak üzere 2.800 metre uzunluğunda olacak. Yol çalışmalarına ek olarak Çamaşırcı Deresinin de ıslahı yapılıyor.
E-5 TRAFİĞİNİN RAHATLAMASI HEDEFLENİYOR
Proje kapsamında Bostancı ve Küçükyalı arasında E-5'e paralel yan yollar da yapılacak. Kuzey yan yolu 3.950 m güney yan yolu 2.000 m uzunluğunda olacak. Yan yollar E-5 altına yapılacak yeni alt geçit sayesinde birbirlerine bağlanacak. Bu sayede E-5 Karayolundaki trafiğin rahatlaması hedefleniyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Sahilyolu, E-5 ve TEM otoyolunun entegresi sağlanarak, Kozyatağı Küçükyalı E-5 trafiğinin önemli ölçüde rahatlaması amaçlanıyor.

 

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more