Reklamsız Sözcü

Şanlıurfa Haberi: Bakanı Elvan: Şanlıurfa bölgenin parlayan yıldızı olacak

Bakanı Elvan: Şanlıurfa bölgenin parlayan yıldızı olacak

android-time 13:53 4 Şubat 2017
Bakanı Elvan: Şanlıurfa bölgenin parlayan yıldızı olacak
Bakanı Elvan: Şanlıurfa bölgenin parlayan yıldızı olacak

KALKINMA Bakanı Lütfi Elvan, yapılacak çalışmalar ile Şanlıurfa'nın bölgenin parlayan yıldızı olacağını söyledi.
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, ilk olarak Vali Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Elvan, yatırımcıların Şanlıurfa’ya yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederek, "Cazibe merkezleri programı kapsamında Kasım ve Aralık aylarında yatırımcılarımızın ön taleplerini aldık. Bu ön talepleri aldığımızda 23 ilin tamamına yatırım yapmak isteyen girişimcilerimizin olduğunu gördük. Şanlıurfa'ya aşağı yukarı 3 milyar liralık yatırım yapma talebi var. Çok sayıda yatırımcımızın Şanlıurfa’ya yatırım yapmak için başvuruda bulunduğunu biliyoruz. Biz başvurular yapıldıktan sonra gerekirse yatırımcılarımızı yönlendireceğiz. Doğal haliyle Şanlıurfa bir cazibe merkezi. Önümüzdeki günlerde Şanlıurfa bu bölgenin parlayan yıldızı olacak" diye konuştu.
Bakan Elvan, mesleki eğitim programlarının başlayacağını ve eğitim alanların istihdam edileceğini de vurgulayarak şöyle dedi:
"Özellikle işsizliğin azalması ve nitelikli insan sayısının artırılmasına yönelik çok güçlü mesleki eğitim programlarını çok yoğun bir şekilde başlatacağız. Her bir eğitim verdiğimiz kardeşimizi de istihdam edeceğiz. GAP İdaresi ve Kalkınma Ajansımız bunu birlikte hazırlayacaklar. Bu bölgede ve Türkiye’de insan kaynağına yönelik ihtiyaç neyse bu konuda tedbirlerimizi alacağız. Gençlerimizin istihdamına büyük önem vereceğiz. Valimiz ve milletvekillerimizle omuz omuza vererek bir bütün olarak Şanlıurfa’mızı layık olduğu yere getireceğiz."
‘KAPLUMBAĞA HIZIYLA GİTMEK İSTEMİYORUZ’
Türkiye’nin daha hızlı gelişmesi, daha hızlı büyümesi için değişikliğe ihtiyacı olduğunu belirten Bakan Elvan, referandumun bu açıdan önemli olduğuna değinerek, şöyle konuştu:
"Biz artık koşmak istiyoruz. Yürümek, kaplumbağa hızıyla gitmek istemiyoruz. Türkiye’nin daha hızlı gelişmesi, daha hızlı büyümesi ve daha güçlü bir konuma gelmesi için böyle bir değişikliğe ihtiyacımız var. Bundan sonraki süreçte yine Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hem Şanlıurfa, hem de tüm Türkiye olarak büyümeye, güçlenmeye devam edeceğiz. Bunun için bu sürecin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin istiklali açısından ve gerçekten Türkiye’nin geleceğine yön verecek bir referandum süreci olduğunu düşünüyorum. İnşallah vatandaşlarımız da gereken desteği bizlere verecektir. Türkiye’nin önünü açıp 2023 hedefine daha rahat ve daha kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlayacaktır."
Vali Güngör Azim Tuna, ziyaret anısına Bakan Elvan'a çeşitli hediyeler verdi.
FUAR ALANI PROTOKOLÜ İMZALANDI
Bakan Elvan daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi ziyaret etti. Çiftçi’den çeşitli bilgiler alan Bakan Elvan, kentte yapılması planlanan Kalkınma Bakanlığının yüzde 50 oranında destek sağladığı, 22 milyon liraya mal olacak Fuar Merkezi için protokol imzalandı.
Bakan Elvan buradaki törenin ardından Ak Parti il danışma kurulu toplantısına katılarak partililerden referandum için destek istedi.
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan kentteki temaslarını sürdürürken, eşi Zeliha Elvan ise Harran ilçesindeki tarihi ören yerlerini gezdi.

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more