Reklamsız Sözcü

Yozgat Haberi: BBP'li Şenliler: Herhangi bir parti, kurum ya da blokla referandum görüşmemiz olmadı

BBP'li Şenliler: Herhangi bir parti, kurum ya da blokla referandum görüşmemiz olmadı

android-time 16:58 1 Şubat 2017
BBP'li Şenliler: Herhangi bir parti, kurum ya da blokla referandum görüşmemiz olmadı
BBP'li Şenliler: Herhangi bir parti, kurum ya da blokla referandum görüşmemiz olmadı

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, "Şu ana kadar herhangi bir siyasi parti, kurum ya da blokla referandum hususunda bir görüşmemiz olmamıştır" dedi.
Selahattin Şenliler, referandum sürecinde birinci önceliklerinin, ayrıştırıcı ve kavgacı üsluptan uzak bir kampanya yürütülmesi olduğunu belirterek, "Meclisimiz Anayasa değişikliği hususunu halka taşımak üzere bir referandum kararı almıştır. Anayasa değişikliği teklifinin TBMM’ne sevk edildiği ilk günlerde meclis çalışmalarına katkı sağlayacağına inandığımız önerilerimizi ve çekincelerimizi ihtiva eden raporumuzu tüm siyasi partilerimize göndermiştik. Referandum sürecindeki birinci önceliğimiz; ülkemizin içinde bulunduğu şu günlerde, ayrıştırıcı ve kavgacı üsluptan uzak bir kampanya yürütülmesidir. Kimse bu hususta 'evet' ya da 'hayır' şeklinde dile getireceği siyasi iradesi yüzünden ötekileştirilmemeli, kamplaştırılmamalıdır. Partimizin referandum sürecinde, içinde bulunduğu ortak bir cephe ile birlikte hareket edeceği şeklinde basına düşen haberler gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.
Şu ana kadar herhangi bir siyasi parti ile referandum hususunda bir görüşmelerinin olmadığını dile getiren Şenliler, "Türkiye’nin en deneyimli siyasi partilerinden biri olan Büyük Birlik Partisi, elbette ki tüm parti teşkilatlarımız ve yetkili kurullarımızda istişare edildikten sonra referandum hususundaki kararını kamuoyu ile paylaşacaktır” dedi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more