Reklamsız Sözcü

Bitlis Haberi: Bitlis’te kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı

Bitlis’te kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı

android-time 13:16 1 Şubat 2017
Bitlis’te kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı
Bitlis’te kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)BİTLİS’te bir haftadır aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, kent merkezindeki kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı.
Araçların ve tek katlı evlerin karda kaybolduğu Bitlis’te 257 köye ulaşım sağlanamıyor. Kent merkezindeki bazı mahallelerde ise iş makinelerinin yığdığı karlar bina boylarına ulaştı. Bazı elektrik ve telefon direkleri de yarıya kadar kara gömüldü. Meteoroloji İl Müdürü Rasim Saraç, Bitlis kent merkezinde kar kalınlığının 1 metre 80 santimetre olduğunu, son 24 saat içerisinde 30 santimetre kar yağdığını belirtti. Saraç, kar yağışının bugünden sonra bölgeyi terk edeceğini, ancak hava sıcaklıklarının da önemli derecede düşüş yaşanacağını söyledi.
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan ise, son kar yağışının ardından Bitlis ve ilçelerine bağlı 257 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirterek, "10 ayrı şantiyede 84 personel ve 55 iş makinesi ile kapanan köy yollarını en kısa sürede yeniden ulaşıma açacağız" dedi. Bitlis’te kar yağışı sonrasında belediye ekipleri de karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İş makinelerinin yolları açık tutmak için geceli gündüzlü çalıştıklarını belirten belediye yetkilileri, kapalı mahalle yolunun bulunmadığını açıkladılar.

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more