Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: Borusan’ın sürdürülebilirlik raporuna uluslararası ödül

Borusan’ın sürdürülebilirlik raporuna uluslararası ödül

android-time 12:21 28 Şubat 2017
Borusan’ın sürdürülebilirlik raporuna uluslararası ödül
Borusan’ın sürdürülebilirlik raporuna uluslararası ödül

Borusan Holding’in “Dünya Bizim Evimiz” temasıyla çalışanlarının bireysel ekolojik uygulamalarına yer verdiği 2015 Sürdürülebilirlik raporu, dünyanın en itibarlı ödüllerinden birinin sahibi oldu.

Borusan’ın sürdürülebilirlik raporu, yıllık faaliyet raporları alanında dünyanın en saygın iletişim kuruluşlarından biri olarak nitelendirilen LACP (Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği-League of American Communications Professionals) tarafından holdingler ve basılı sürdürülebilirlik raporları kategorisinde birinciliğe layık görülerek, Platin Ödül’ün sahibi oldu. Faaliyet ve sürdülebilirlik raporlarının beraber değerlendirildiği ilk 50’de ise 8. sırada yer aldı.

Raporlar; İlk İzlenim, Kapak, Pay Sahiplerine Mektup, Anlatım Dili, Finansal Veriler, Yaratıcılık, Verilen Mesajın Açıklığı ve Bilgiye Erişebilirlik kriterlerine göre değerlendirildiler. Borusan Holding 2015 Sürdürülebilirlik Raporu tüm bu kriterlerde yapılan değerlendirme sonucunda 100 üzerinden toplam 99 puana ulaşarak, Türkiye’den katılanlar arasında Platin ödüle hak kazanan tek şirket oldu. İlk 50 sıralamasında da Borusan Holding 8’inci sırada yer aldı.

Ödülle ilgili bir açıklama yapan Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık, 2009 yılından bu yanan küresel GRI standartlarını gözönünde bulundurarak raporlama yaptıklarını hatırlattı.

Şirketlerin çevresel, sürdürülebilirlik ve yönetişim yaklaşımlarının uzun vadeli değer yaratmada büyük önem kazandığına değinen Yücebıyık, “GRI’ın kurumsal sosyal sorumluluk değerlendirme raporuna göre, 2015 yılında dünyada 5762 şirket sürdürülebilirlik raporu sunarken, Türkiye’den sadece 54 şirket raporlama yapmış. Bu açıdan Borusan, çevresel, sosyal ve yönetişim performansını küresel standartlarda raporlayan şirketler arasında öncü durumda. Bu yılki başarımızı ise ayrıca Borusanlılara borçluyuz. ‘Dünya Bizim Evimiz’ teması altında bizimle evlerinde yaptıkları ekolojik uygulamalarını paylaşarak, çevre bilincini yaymamıza yardımcı oldular” dedi.

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more