Reklamsız Sözcü

Bursa Haberi: Bursa hayvanat bahçesine penguen geliyor

Bursa hayvanat bahçesine penguen geliyor

android-time 14:35 2 Şubat 2017
Bursa hayvanat bahçesine penguen geliyor
Bursa hayvanat bahçesine penguen geliyor

BURSA Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin yeni konukları için yapılan fok ve penguen barınakları inşaatı tamamlanma aşamasına gelirken, fok balıkları bu ay, penguenler ise Mart ayında Bursa’da olacak.
Büyükşehir Belediyesi, Hayvanat Bahçesi’nin geliştirilmesi ve hayvan türlerinin artırılması çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 8 yıl öncesine kadar 72 olan tür sayısını 112’ye ve 650 olan hayvan sayısını da 1150’ye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, Hayvanat Bahçesi’nin yeni konukları için yapılan fok balığı ve penguen barınakları inşaatını da tamamlama aşamasına getirdi. Barınağın kısa zamanda tamamlanmasının ardından bu barınağın ilk konukları olacak fok balıkları bu ay içinde, penguenler ise Mart ayında Bursa’ya gelmiş olacak.
HEDEF GERGEDAN VE FİL
Yeni barınağı Bursa Valisi İzzettin Küçük ve AK parti Bursa Milletvekili olan İçişleri eski Bakanı Efkan Ala ile gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) üye olduğunu bu nedenle getirilen hiçbir hayvana ücret ödenmediğini hatırlattı. Hayvanat Bahçesini büyütme ve tür sayılarına artırmaya yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Başkan Altepe, şöyle dedi:
"Fok balıkları Almanya Frankfurt Hayvanat Bahçesi’nden geliyor ve bu ay içinde bize teslim edilecek. Belçika ve Hollanda’daki hayvanat bahçelerinden gelen penguenler ise Mart ayında gelmiş olacak. Bu türler de hayvanat bahçemize ayrı bir renk katacak. Bunun yanında gergedan elde etmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Onun da barınağı ile ilgili ihaleye çıkıyoruz. Daha sonra da fil projemiz var. Sadece fil için 40 bin metrekare alana ihtiyacımız var. Bir taraftan barınakla ilgili çalışmalar bir taraftan da filin teminiyle ilgili çalışmalara başladık. İnşallah önümüzdeki yıl sonuca ulaşmış olacağız." 

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more