Reklamsız Sözcü

Ankara Haberi: Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 15 Temmuz gazileri ve şehit aileleriyle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 15 Temmuz gazileri ve şehit aileleriyle bir araya geldi

android-time 13:22 1 Şubat 2017
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 15 Temmuz gazileri ve şehit aileleriyle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 15 Temmuz gazileri ve şehit aileleriyle bir araya geldi

DİYANET İşleri Başkanı Mehmet Görmez, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Diyanet çalışanlarının aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Misafirlerini eşi Hatice Görmez ile karşılayan Başkan Görmez, daha sonra gaziler ve şehit ailelerinin darbe gecesi yaşadıklarını onların ağzından dinledi.

Başkan Görmez, ziyarette yaptığı konuşmaya, "Cenab-ı Hak şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize sıhhat ve afiyet versin. Sadece 15 Temmuz'da değil, bu toprakları vatan kıldığımız günden itibaren, bu topraklar için, milletimizi millet kılan değerler için verdiğimiz sayısız şehitler var. Cenab-ı Hak hepsine rahmet eylesin. En son Fırat Kalkanı Harekatı'nda hayatını kaybeden şehitlerimiz var. Cenab-ı Hak rahmet eylesin. 30-40 yıldır bu milleti bölmek için cinayet şebekelerinin güneydoğuda işlediği cinayetler var. Orada şehit olan binlerce kardeşimiz var. Cenab-ı Hak onlara rahmet eylesin, bütün gazilerimize sıhhat ve afiyet versin" duasıyla başladı.

GAZİ KUR'AN OKUDU, GÖRMEZ DUA ETTİ

Vazifelerinin sadece namaz kıldırmak ya da sadece cami işlerinin olmadığını belirten Başkan Görmez, en büyük görevlerinin milletin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak, milletin maneviyatını yüksek ve yüce tutmak olduğunu söyledi. Bir gazinin Kur'an okuduğu ziyaretin sonunda Başkan Görmez de dua etti. Ardından şehit ailesi ve gazilere Diyanet İşleri Başkanı Görmez tarafından her bir şehit ailesi ve gaziye hitaben yazılan beratları verildi.

Beratta gaziler için "15 Temmuz hain darbe kalkışmasında aziz milletimizin iradesinin çiğnenmesine, hukukuna kastedilmesine, izzet ve onurunun ayaklar altına alınmasına göğsünü siper ederek gazi olan siz değerli din gönüllüsü kardeşime en kalbi tebriklerimi ifade eder, bundan sonraki hayatınızda huzur, mutluluk ve başarı dileklerimi sunarım" denilirken, şehit ve yakınları için ise şöyle denildi: "Din gönüllüsü kardeşime rahmet, sizlere sabır ve metanet, bundan sonraki yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunarım. Bir milletin şehitlerine göstereceği en öncelikli vefa, onların, uğruna canlarını verdikleri değerlere sahip çıkmaktır"

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more