Reklamsız Sözcü

Diyarbakır Haberi: Diyarbakır'da 1 ton 787 kilo esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da 1 ton 787 kilo esrar ele geçirildi

android-time 10:31 28 Şubat 2017
Diyarbakır'da 1 ton 787 kilo esrar ele geçirildi
Diyarbakır'da 1 ton 787 kilo esrar ele geçirildi

DİYARBAKIR'ın Kocaköy İlçesi kırsal kesiminde terör örgütünün finans kaynağı uyuşturucu maddelerini ele geçirmek üzere düzenlenen operasyonda, 1 ton 787 kilo esrar ele geçirildi, 1 kişi de gözaltına alındı.
Kocaköy'e bağlı Gökçen, Gözebaşı ile Tepecik Köyü kırsal kesiminde jandarma ekipleri operasyon düzenledi. Diyarbakır Valiliği, operasyonda 1 kişinin gözaltına alındığını bildirirken şu açıklamayı yaptı:
"Kocaköy/Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kocaköy İlçesi Gökçen, Gözebaşı ve Tepecik köylerinde bulunan dağlık ve ormanlık arazide 3 ayrı noktada gizlenmiş vaziyette jelikan bidonlar içerisinde toplam bin 734 kilo toz, 53 kilo kubar esrar maddesi ele geçirilmiş, 1 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile uyuşturucu maddelere el konulmuş olup, olay ile ilgili adli işlemlere devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve bölücü terör örgütünün finans kaynaklarının yok edilmesi maksadıyla narko-terörizmle mücadeleye yönelik çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir."

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more