Reklamsız Sözcü

Konya Haberi: Elazığ'da 'Çalışma hayatında milli seferberlik' programı

Elazığ'da 'Çalışma hayatında milli seferberlik' programı

android-time 16:52 3 Şubat 2017
Elazığ'da 'Çalışma hayatında milli seferberlik' programı
Elazığ'da 'Çalışma hayatında milli seferberlik' programı

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 6 Ocak'ta başlattığı, 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' çalışmaları kapsamında Elazığ'a gelen bakanlık yöneticileri, kamu temsilcileri ve çalışanlarını bilgilendirdi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan başkanlığında, Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, SGK İnşaat Daire Başkanı İsmail Ertüzün, Çalışma Bakanlığı Daire Başkanı Ergün Can, Mali Hizmetler Daire Başkanı Halit Çağdaş, SGK Elazığ İl Müdürü Ayhan Tuncer ile bazı kamu temsilcileri ve çalışanları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı doğrultusanda bu programı başlattıklarını belirterek şunları söyledi:
"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Milli seferberlik' çağrısı doğrultusunda, sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun 6 Ocak tarihinde Konya'dan kamuoyuna duyurduğu 'Çalışma hayatında milli seferberlik' programı kapsamında bugün güzel şehrimiz Elazığ'dayız. Sizlere sayın bakanımızın selamlarını getirdik. Sayın bakanımızın talimatıyla bugün burada çalışma hayatının tarafları ile bir araya gelecek, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı ve teşviklerimizi anlatacağız. Bu seferberlik kapsamında bakanlık yöneticileri olarak bu hafta ayrıca Bingöl, Muş, Kayseri, Manisa, Sinop, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Aksaray, Giresun, Osmaniye, Tunceli, Burdur, Niğde ve Şanlıurfa olmak üzere 15 ilimizi daha ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimize devam edecek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak gidilmedik şehir bırakmayacağız.
81 ilimizde Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları, iş adamları, sanayiciler, KOBİ kapsamındaki iş adamları, aktif iş gücü programlarından yararlanan iş yerleri ve çalışanlar, hibe kapsamında kendi işini kuran engelli vatandaşlar, işçiler, kadın çalışanlar, işsizler, engelli çalışanlar, üniversite öğrencileri, iade kapsamında tıbbi cihaz kullanan vatandaşlarımız ve emeklilerimize ulaşacağız. İstihdama katkı sağlama hedefiyle, kayıtdışı istihdamla mücadelemizde tarafların desteğini isteyeceğiz. Teşviklerimizi anlatacak, bakanımızın talimatıyla daha güçlü bir Türkiye için çalışma hayatının sorunlarını belirleyerek, çözüm yollarını birlikte bulacağız. İşçimizin, işverenimizin yanında olacak, alın terinin, akıl teriyle değerlendiği, her ikisinin de hakkının korunduğu daha müreffeh bir Türkiye için çalışacağız. Yine hizmetlerimizle ilgili görüş ve önerileri alarak hizmet kalitemizi arttırmak için ihtiyaçları belirleyeceğiz."

DHA

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more